21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu:15 yıllık hasreti bitirdi

Göksu:15 yıllık hasreti bitirdi

Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu 15 yıllık hasreti sona erdirdi

 

Menderes Mahallesi’nde çok hisseli ve tarla vasfında bulunan, mülkiyet problemi sebebiyle yıllardır bir türlü ifrazları yapılamayan toplam 22 bin metrekarelik alanın ifraz çalışmaları tamamlandı ve düzenlenen bir törenle mülk sahiplerine tapuları dağıtıldı.   

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun seçim öncesi vatandaşa verdiği “Esenler’deki mülkiyet problemlerini çözeceğiz” sözü bir bir hayata geçiyor. İlçenin en büyük mülkiyet probleminin yaşandığı O. Reis Mahallesi’nde TOKİ ile yürütülen çalışmalardan sonra, bir diğer sorunlu mahalle olan Menderes Mahallesi’nde de çözüme ulaşıldı. Bu mahallede çok hisseli ve tarla vasfında bulunan yaklaşık 22 bin metrekare alanda mülkiyet problemi sebebiyle bir türlü ifraz çalışmaları yapılamıyordu. Mahallede yürütülen çalışmalarda sona gelindi ve nihayet ifraz çalışmaları tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar, Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen bir törenle yıllardır bekledikleri ifrazlı tapularına kavuştular ve bu yöndeki mağduriyetleri giderildi.

 

İlk çözüm Menderes’te

Tapu dağıtım töreninde ilk konuşmayı Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yaptı. Törenin, Esenler Belediyesi ve Esenler için çok önemli olduğuna vurgu yapan Göksu, “Seçim çalışmaları sırasında bana en çok yöneltilen sorunların başında mülkiyet sorunu geliyordu. O. Reis, Havaalanı ve Menderes Mahallesi’ndeki mülkiyet problemlerinin çözümü için çalışma başlattık. Allah nasip etti, bugünlere geldik. İlk kurdelayı kesmek Menderes Mahallesi’ne nasip oldu” dedi.


             15 yıllık hasret bitti

“Mal canın yongasıdır” diyen Göksu, “Şimdiye kadar buradaki mülkiyet problemi sebebiyle yıllardır sıkıntı yaşadınız.   İmar durumu verilemediğinden inşaatlarda tadilat yapamadınız ve satışlarda problemler yaşadınız. Bir çoğunuz mülkiyetin kendinize ait olup olmadığına emin olamadınız. Şimdi ise, yapılan uygulama ile bütün bu problemler ortadan kalktı.  Problemler sona erdiği gibi gayrimenkulleriniz de değerlendi. Ayrıca uygulama içerisindeki kadastral parsellerde kaymalar da giderilmiş oldu. Kısacası 15 yıllık hasret sona erdi. Mülkiyet, insanın en doğal hakkıdır. Tüm hukuk sistemlerinde mülkiyet garanti altına alınmıştır. Bundan sonra bize hayırlı olsun demek kalır” şeklinde konuştu.

 

İhtilaflar sona erdi

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da yaptığı konuşmada, mutlu sona ulaşmada emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra, “Tapu, sadece o mülke sahip olduğunuzu göstermez. Aynı zamanda bazı ihtilafların da giderilmesini sağlar. Bugün Menderes Mahallesi’nde bu sağlanmıştır” dedi.

Bugün değil geçmişimizde de tapulamaya ve mülkiyete büyük önem verildiğine işaret eden Madenoğlu, “Osmanlı Devleti zamanında gerek padişah fermanları ile gerekse bazı defterlerle tapular kayıt altına alınmıştır. Ülkemiz bu açıdan çok ileri seviyededir. Bugün Türkiye’nin yüzde 99’u kadastro geçmiştir. Çeşitli ihtilaflardan dolayı alamadığınız tapularınız artık elinizde. Eğer üzerinde bina varsa güle güle oturun. Eğer bina yoksa depreme dayanıklı, sağlam binalar yapıp huzur içinde oturmanızı temenni ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından hak sahiplerinin tapuları, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve diğer ilgiler tarafından “hayırlı olsun” temennileriyle verildi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir