24 Mart 2023 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu’dan davullu basın toplantısı

Göksu’dan davullu basın toplantısı

 

                Göksu’dan  davullu basın toplantısı :                                                  Ramazan ayında hayata geçecek projeleri ve yapılacak programları düzenlediği bir basın toplantısıyla anlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz bu Ramazan’da sevgiyi, yüreğimizi, birbirimize olan tebessümü paylaşacağız. Ramazan’da tutmadığımız el, buluşturmadığımız yürek kalmasın istiyoruz” dedi.


Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, düzenlediği bir basın toplantısı ile Ramazan ayı boyunca Esenler’de yapılacak projeleri kamuoyu ile paylaştı.

Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen basın toplantısı, Ramazan davulcularının söyledikleri manilerle başladı. Ramazan ayında Esenler’de bir çok etkinliğe imza atacaklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu yıl “Şimdi kardeşliğin tam zamanı” konseptiyle hayata geçirecekleri çalışmaları tek tek anlattı. Esenler Belediyesi’nin ilkleri yapan ve çalışmalarıyla örnek alınan bir belediye olduğunu dile getiren Başkan Göksu, Ramazan ayı boyunca birbirinden farklı çalışmalar yapacaklarını belirtti. Herkesin kardeş olduğunu gösteren ve 7’den 70’e herkesi kuşatan bir Ramazan programıyaptıklarını kaydeden Göksu, Esenler’de son 3 yıldır kurulmayan iftar çadırlarının bu yıl da kurulmayacağını vurguladı. İftar çadırlarının yerine daha farklı sosyal projeleri uygulayacakların ifade eden Göksu, “Eve Teslimİftar” ve “Alo İftar” projelerine dikkat çekerek konuşmasına devam etti. Eve Teslim İftar projesi ile Esenler’deki her bir yoksulun evine Ramazan ayıboyunca iftara yarım saat kala 4 çeşit sıcak yemek ulaştıracaklarını söyledi.

Alo İftar projesi ile zengin fakir ayırt etmeden herhangi bir sebeple iftar yemeği hazırlayamayan vatandaşlara hizmet edeceklerini vurgulayan Göksu, Esenler Belediyesi’ni saat 15.00- 17.00 saatleri arasında 440 11 26 numaralı telefondan arayanlara hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekleri özel kutularda araçlarla veya motorize ekiplerle göndereceklerini vurguladı.

 

TEBESSÜMÜ PAYLAŞACAĞIZ

Bu sene “Komşu ben geldim” sloganıyla yeni bir projeyi daha uygulamaya koyacaklarını söyleyen Göksu, belediye tarafından kurulan iftar gönüllülerinin iftarda yoksulların evlerine konuk olacaklarını belirtti.

“Biz bu Ramazan’da sevgiyi, yüreğimizi, birbirimize olan tebessümü paylaşacağız” diyen Göksu, “Ramazan’da tutmadığımız el, buluşturmadığımız yürek kalmasın istiyoruz” dedi.

Ramazan’da çocuklar için çok özel ve anlamlı bir iftar programı düzenleyeceklerini anlatan Göksu, Türkiye’nin ilk Çocuk İftarı’na ev sahipliği yapacaklarını söyledi. 20 Temmuz Cuma günü Kemer Stadyumu’nda gerçekleşecek iftara yaklaşık 5 bin çocuğun katılacağını vurgulayan Göksu, o gün oruç tutan tüm çocuklara hediyeler vereceklerini ifade etti. Çocuk iftarınıgeleneksel hale getireceklerini anlatan Göksu, böylece Esenler’de yaşayan çocukların büyüdükleri zaman hafızalarında Esenler’e dair anlatacakları bir anılarının kalacağını söyledi. Kadir Gecesi’nde de “Dualarda buluşuyoruz”programıyla binlerce kişinin katılımıyla 10 bin hatim, 100 bin duanın okunacağını söyleyen Göksu, “ Ramazan etkinlikleri eğlence formatında değil, Ramazanın manevi iklimi içinde yapılacak” dedi. “Anadoluyu mayalayanlar” adlıbir başka programı da Ramazan ayı boyunca yapacaklarını belirten Göksu, “Bu toprakları toprak yapan, bu topraklarda iz bırakan gönül erlerimizi daha doğrusu Anadolu’yu mayalayanları Esenler’de misafir edeceğiz” diye konuştu.Düzenleyecekleri sokak iftarları programlarıyla da Esenler halkının aynı sofrayı paylaşacağınıvurgulayan Göksu, iftardan sahura kadar devam edecek programlarda birbirinden güzel etkinliklerin de yapılacağını belirtti.

Ramazan’da Esenler deyince ilk akla gelen en büyük ve en uzun iftar hakkında da basın mensuplarına bilgi veren Göksu, Geleneksel Esenler İftarını bu yıl farklı konseptle yapacaklarını ve bu konsept çerçevesinde “Komşun için bir tabak koy” sloganıyla iftara katılan herkesin komşusu için getireceği yemeklerle beraber büyük bir organizasyonu gerçekleştireceklerini söyledi.

Dörtyol Meydanı’nda çocuklar için Çocuk Bahçesi de kurduklarını anlatan Göksu, herkesin Ramazan ayını tebrik ettikten sonra konuşmasını tamamladı. Göksu, toplantısının ardından basın mensuplarına şerbet ikram etti.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir