22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu:Herkesin elini sıktı zirveyi zorladı

Göksu:Herkesin elini sıktı zirveyi zorladı

Andy-Ar Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen araştırmada en başarılı yerel yönetim liderleri belirlendi…

 
Andy-Ar Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen araştırmada en başarılı yerel yönetim liderleri belirlendi…

    6 ayda bir periyodik olarak düzenlenen, Türkiye’nin 16 Büyükşehir ve 4 Büyükşehir ilçe Belediye Başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar çıktı.

     Ankette çıkan sonuçların en önemlisi Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik GÖKSU’nun Esenlerin kısıtlı imkânlarına rağmen İstanbul da 4.sıraya yükselmesiydi. Şişli, Üsküdar ve Fatih İlçelerinden sonra 4.sırada en başarılı Belediye Başkanları arasında Esenler Belediye M.Tevfik GÖKSU geldi. İstanbul sıralamasında dördüncü olan GÖKSU performansını her geçen gün arttırarak devam ediyor. İstanbul’da ilk üç sırada bulunan İlçelerin bütçeleri ve kaynakları göz önüne alındığında Esenleri kısıtlı bütçesiyle dördüncü sıraya taşıyan GÖKSU zirveyi zorlayacağa benziyor.

GÖKSU GÖNÜL BAĞI KURDU

İstanbul’daki ilçeler arasında en yoğun nüfus potansiyeline sahip olan Esenlerin sınırları içersinde gelir getiren büyük sanayi alanları ve iş merkezleri olmamasına rağmen GÖKSU’nun yaptığı çalışmalar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Esenler için devletin bütün kurumlarını seferber ederek yapılan çalışmalar sayesinde Belediye Başkanı oldukça başarılı bulunuyor. Bu halk memnuniyetinin GÖKSU’nun vatandaşla çok iyi iletişim kurmasından kaynaklandığını belirten uzmanlar şu tespitlerde bulunuyor.
ESENLER DEVLERE KAFA TUTUYOR.

Esenler Belediyesi araştırmada ilk üçe giren ilçelere nazaran imkânları çok kısıtlı olan bir belediyedir. Şişli ve Fatih Türkiye’nin kalbi pozisyonlarında olan büyük iş merkezlerinin bulunduğu ilçelerdir. Üsküdar da İstanbul’un en eski yerleşim birimlerinden biri olmakla birlikte sosyo-ekonomik durumu çok yüksek bir ilçedir.Ama Esenlerin bu listede 4.sıraya yükselmesi adeta bir başkaldırıdır. Mütevazı bütçesi ve çözümlenememiş sorunların yoğunluğuna bakıldığında Esenlerin ne kadar başarılı yönetildiği daha iyi anlaşılır. Esenler resmen devlere kafa tutuyor. Bahse konu ilçelerin altyapı sorunu olmayan halk tabiriyle zengin muhit olması halkın memnun olmasının normal karşılanmasını gerektirir. Ancak Esenler Belediyesi bu şartlar göz önüne alındığında belki de İstanbul’daki en başarılı Belediye olarak karşımıza çıkacaktır.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir