12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Güle güle Madenoğlu

Güle güle Madenoğlu

İlçemizdeki 5 yıllık görev süresi sona eren Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun verdiği bir yemekle Esenler’e veda ettimandenoğlu

Ağustos 2008’den bu yana ilçemizde görev yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesi ile Mersin’in Mezitli ilçesine atandı. Atama sebebiyle Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Madenoğlu’nun onuruna Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir akşam yemeği verdi.

Yemeğe Kaymakam Madenoğlu ve Belediye Başkanı Göksu ile birlikte Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın, Orhan Oğuz Türk, Ömer Çetinkaya, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Kaymakamlık Birim Müdürleri, Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaduman, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve bazı iş adamları katıldı.
Veda yemeğinde ilk konuşmayı Esenler Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdür Vekili Saime Uygur yaptı. Madenoğlu’nun 5 yıl boyunca Esenler’de yaptığı hizmetleri özetleyen Uygur konuşmasının sonunda göz yaşlarını tutamadı ve, “Sayın Kaymakamım, biz Kaymakamlık çalışanları da, Esenler halkı da sizi unutmayacak” diyerek sözlerini tamamladı. Sivil toplum kuruluşları adına Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Kahveci, kamu kurumları adına İlçe Sağlık Müdürü Doğan Uysal, mahalle muhtarları adına Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven, İl Genel Meclisi Üyeleri adına Hilmi Işık’ın duygu ve düşüncelerini yansıtan konuşmalarının ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu kürsüye geldi.IMG_6702Böyle bir sofra etrafında bazen hüzünle, bazen sevinçle buluşulabileceğini belirterek sözlerine başlayan Göksu, “Bugün bir veda yemeği vesilesi ile bir sofrada buluştuk” dedi. Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun emek ve yürek koyarak bu şehrin sokaklarında iz bıraktığını söyleyen M. Tevfik Göksu, “Sayın Kaymakamımızda biz Türkiye’nin değişen yüzünü, devletin şefkat ve merhamet kapısı olduğunu gördük. Bu hizmet anlayışından dolayı Esenler halkı adına kendisine teşekkür ediyorum. Yaklaşık 4.5 yıl çalıştık ve şehrin heyecanını birlikte yaşadık. Bir yerde bir hizmet üretip bittiğinde (İyi ki bitti, gitti) dedirtmemeli. (Yeri doldurulamayacak) adamdı dedirtmek lazım. Kaymakamımızı böyle görüyor ve bütün hissiyatımla kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Tevazunun herkes için güzel bir şey olduğunu ancak yönetici için daha güzel olduğunu söyleyen Göksu, “Aynı şekilde adalet, dürüstlük herkes için güzeldir. Fakat yöneticiler için daha güzeldir. Kaymakamımızın bu vasıfları taşıdığı ve yüreklerimizde iz bıraktığı için teşekkür ediyoruz. Sayın Kaymakamım, sizleri güzelliklerle anacağız ve hayır dua ile yâd edeceğiz. Mersin’en yolumuz düşerse misafiriniz olacağız. Sizin de yolunuz İstanbul’a düşerse her zaman kapımızın açık olduğunu belirtmek ister, bundan sonraki görevinizde başarılar dilerim. Cenab-ı Allah sağlıklı ve huzurlu bir ömür versin” şeklinde sözlerini tamamladı.nazım
GÖNLÜMÜ BURADA BIRAKIYORUM Programda son olarak Kaymakam Nazım Madenoğlu kürsüye geldi. Bir gün Esenler’den de gideceğini bildiğini belirterek sözlerine başlayan Madenoğlu, “5 yıl göz açıp kapatıncaya kadar geçti. Görevler hakkıyla yerine getirildiği zaman çabuk geçer. İşi savsakladığınız zaman geçmez” dedi ve 5 yıl boyunca birlikte çalıştığı Esenler Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kamu kurumlarının yönetici ve çalışanları, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür etti. “5 yıl boyunca ahenkli, uyumlu bir çalışma içinde olduk” diyen Madenoğlu, “Esenler’de sadece kendiliğimden bir şey yapmış değilim. Bunu böyle söylersem nefsimin esiri olurum. Esenler’i bir yerlere taşımanın çalışmasını hep birlikte yaptık. Bunun hazzını hep duyacağım. Esenler’den huzur içerisinde ayrılıyorum. Esenler’i hiçbir zaman unutmayacağım. Gidiyorum ama gönlümü burada bırakıyorum” şeklinde konuştu.Özetle Esenler’de yaptığı çalışmalardan da bahseden Madenoğlu konuşmasının son bölümünde, “Bundan sonra Mersin’de ikinci demiyorum, birinci eviniz var. Her zaman için misafirim olmanız beni ziyadesiyle memnun edecektir” dedi ve salonda bulunanlardan helallik isteyip, “Benden yana gani gani helal olsun. Eğer kamu personellerimizden kalbini kırdığım varsa onlardan özür diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmaların ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün başta olmak üzere yemekten bulunanlar, Kaymakam Madenoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler takdim ettiler. Veda yemeği, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir