7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Hadi hayırlısı,bu gün kaymakamlık binası ihalesi yapıldı.Tam 17 firma ihaleye teklif verdi.

Hadi hayırlısı,bu gün kaymakamlık binası ihalesi yapıldı.Tam 17 firma ihaleye teklif verdi.

1992 yılında içişleri bakanlığı kararıyla ilçe olan Esenler ,  o yıldan bu  bu zamana kadar nerdeyse yirmi yıldır.Hep  kiracı olarak kullanılan hizmet binasının artık kendine ait olarak  kira ödemeden kullanımına ramak kaldı.Bu gün   adı geçen binanın yapımı için 17 firma teklif dosyalarını vatan caddesinde bulunan İstanbul valiliği il özel idaresi   1 nolu toplantı salonuna gelerek verdiler. 

İhaleyi kimin aldığı ise  ilerleyen günlerde  belli olacak.Bilindiği gibi Esenler Menderes mahallesi  cincindere caddesi üçyüzlü mevkiinde bulunan ve yaklaşık 2500 m2 olan   hükümet binası yerinin ihalesi yapıldıktan sonra inşaatı başlayıp bittikten sonra      Esenler Kaymakamlığı , ,Nüfus Müdürlüğü,,Tapu Müdürlüğü,Mal Müdürlüğü,Müfütlük,Tarım ilçe Müdürlüğü ,İlçe Sağlık Grup Başkanlığı,vs gibi  birimler ilçe halkına burada hizmet verecekler,yine bina yapıldıktan sonra üst katkonferans ve toplantı salonu  olarak kulolanılacak büyük bir aksilik olmazsa 2013 yılının sonlarına doğru bina bitmiş olacak  ve bölleliklede  kuruldu kurulalı tam 2o yıldır kiracı olan Esenler’deki hizmet birimleri böylelikkle kiradan kurtulacaklar.Gazetemizi arayan  bir çok okuyucuklarımız   ” Evet hele şükür artık bizimde kendimize ait hükümet konağımız olacak bunda emeği geçenlere gazeteniz aracılığıyla teşekkür ediyoruz”dediler.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir