22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Hasparti Sahaya bir indi. Pir indi.

Hasparti Sahaya bir indi. Pir indi.

 Esenler Has Parti ilçesi 12 Haziran 2011’de  yapılacak  olan  millet vekilliği  genel seçimlerin startını  sahaya inerek vermiş oldu. Has parti genel başkan yardımcısı Prof. Dr Zeki Kılıçaslan, İlçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kollarından oluşan 40 kişilik bir grupla Dörtyol kapalı caddede esnaf ziyaretti yaptılar.

 Esenler Has Parti ilçe başkanlığı 12 Haziranda yapılacak seçimlere sahaya inerek başladılar. Has parti genel başkan yardımcısı Prof. Dr Zeki Kılıçaslan, İlçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kollarından oluşan 40 kişilik bir grupla Dörtyol kapalı caddede esnaf ziyaretti yaptılar.Prof. Dr Zeki Kılıçaslan İlçe binasında esnaf ziyareti öncesi gündeme dair ve Esenler için sorularımızı yanıtladı. Kılıçaslan “İnternet ten bizim has parti sitemize bakarsanız orada şu şekilde bir ifade vardı kula kulluk etmeye sömürüye karşı güçlerimizi birleştiriyoruz.

 Yoksul halktan yana, özgürlükten yana olduğum için onun için buradayımŞimdiye kadar köleleştirici sistemlere karşı farklı yerlerde, farklı zamanlarda mücadele ettik.  Şimdi burada birleşiyoruz sömürüye karşı ve adaletsizliğe karşı güçlerimizi bideleştiriyoruz. Yoksul halktan yana, özgürlükten yana olduğum için onun için buradayım. Eskiden hocamız çok doğru söylerdi bunlar aynıdır diye şimdi bu daha netleşti. Bakın on iki eylülün getirmek istediği bu rejimi tam şimdi getiriyorlar. İşte iki tane parti tahta reva halinde bakın halka bunları seviyor ikisi de kimlik siyaseti yapıyorlar. Çünkü o onu suçluyor o onu suçluyor ama ikisi de aynı sistemin partileri bunlar. Halkı böyle bölüyorlar bunun karşısın dada biz Has Parti olarak halkı birleştirmemiz lazım diye düşünüyorum  Refah Partisinin önünü keserek zaten belli bir kesimin önünü açmış oldular. Artık Ak Partide aynı gelenekken gelen bir partidir. Artık soğuk savaş bitti. bu ülkeyi de yılmazlar la idare edemezsiniz halkın kalbini kazanan birisi olmalısınız ki halkın gücünü de kazanmalısınız. Bakın ben size şöyle söyleyeyim refah partisi vardı. Neydi o zamanki süreç önünü kim kesti on iki eylüldü arkasındaki güç sizce askerlerimiydi hayır tabi ki yanılıyorsunuz ben size söyleyeyim ki arkasındaki o zamanki güç Türkiye odalar ve borsalar birliği demin bazı sivil toplum kuruluşlarını alarak Refah Partisinin önünü keserek zaten belli bir kesimin önünü açmış oldular.  Esenler haklıda bunları hiç hak etmiyorBakın ben size bir şey söyleyeyim mi Esenler halkının verdiği oya göre bu Ak Parti bu oyları hak etmiyorlar. Bir şey değişmedi. Eskiden merkez sağın yaptığı politikaları şimdi bunlar da aynısını yapıyorlar. Zengin daha çok zengin, fakirde daha çok yoksul yaptılar. Ama bu halkta bunları görüyor. Zamanı geldiğinde AKP de bunlardan nasibini alırlar. Esenler haklıda bunları hiç hak etmiyor. İstabulda bu dönem biz en çok oyu da esenlerde alacağımıza inanıyorum “ dedi.

 Esenlerde büyük bir zaferle çıkacağımıza yürekten inanıyorumHas parti genel başkan yardımcısı Prof. Dr Zeki Kılıçaslan “Esenler ilçesine her türlü desteğimizi vereceğiz” ifade ettikten sonra ilçe başkanı Burhan Kocama “şunu söylemek gerekirse, benim genel başkanım genel başkan yardımcısı il başkanın ve bütün parti büyüklerimde bana sen Esenlere ne faaliyet yaparsan biz de sana her türlü desteği sağlama sözü verdiler bende parti büyüklerime şimdiden teşekkür ederinki bizi burada hiç yalnız bırakmadıkları taktirde biz Esenlerde büyük bir zaferle çıkacağımıza yürekten inanıyorum ben esenler ilçe başkanı olarak” dedi.  Biz herkesten oy istiyoruz kimlikleri ve yaşam tarzları ne olursa olsunHas parti genel başkan yardımcısı Prof. Dr Zeki Kılıçaslan ile Partililer esnaf ziyareti yaptılar bu arada bir birahaneye girerek oy istedi. Dışarı çıktığında bu konuda düşüncesini aldık. Kılıçaslan “Biz herkesten oy istiyoruz kimlikleri ve yaşam tarzları ne olursa olsun bizim için fark etmez. Biz siyaset yamıyoruz biz adaletli bir tollum için herkesi birleşik bir mücadeleye çağırıyoruz.  Bu da bizim için hiç fark etmez yani meyhaneye de gireriz, biz her yere gireriz biz. Bizim amacımız gelecek seçimlerde iktidara gelebilecek şekilde örgütlenmek ve Numan kurtulmuş şu da başbakan yapmaktır “ dedi.

Kaynak:Gazete esenler           

 

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir