30 Kasım 2022 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Rizeliler’den bir hamle daha

Rizeliler’den bir hamle daha

 

Kan bağışını geleneksel hale dönüştürmeye çalışan Esenler Rizeliler Derneği, bu yılda kampanyanın ikincisini gerçekleştirdi.

Kan Bağışına Devam!

Kan bağışını geleneksel hale dönüştürmeye çalışan Esenler Rizeliler Derneği, bu yılda kampanyanın ikincisini gerçekleştirdi. Esenler Cumhuriyet Meydanında Kızılay’ın tam donanımlı kan bağışı alan aracı iki gün süreyle bağışçıları ağırladı. Esenler Rizeliler Derneği üyeleri ve Esenlerli vatandaşların “KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA” yoğun ilgi gösterdiği görüldü. İki gün süren kan bağışı kampanyasında araç hiç boş kalmadı, kapasitesinin üzerinde kan topladı. Kampanya süresince yaklaşık 200 kişiden kan toplandı.

Günlük kapasitesi 90 kişi olan aracın yetkilileri, kapasiteyi zorlayarak bağış gönüllülerini geri çevirmeyip kan bağışını aldı. Gazetemize bir açıklama yapan Esenler Rizeliler dernek başkanı Barış AL “Derneğimiz kurulduğundan bu yana, kan bağışı dernek faaliyetlerimizden biri olma niteliği kazandı. Bizde bu kan bağışını her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Bağışta bulunan Esenler halkına ve dernek üyelerimize teşekkür ederim “dedi.

Kaynak:Gazete Esenler

Hakkında Site Yöneticisi

Kusursuzweb Hosting Hizmetleri 0212 699 17 07 - 0530 544 23 37

Göz Atın

Esenler’ de 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk zili çaldı

Esenler’ de 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk zili çaldı. Bugün Türkiye de  20  milyonunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir