23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Rizeliler’den bir hamle daha

Rizeliler’den bir hamle daha

 

Kan bağışını geleneksel hale dönüştürmeye çalışan Esenler Rizeliler Derneği, bu yılda kampanyanın ikincisini gerçekleştirdi.

Kan Bağışına Devam!

Kan bağışını geleneksel hale dönüştürmeye çalışan Esenler Rizeliler Derneği, bu yılda kampanyanın ikincisini gerçekleştirdi. Esenler Cumhuriyet Meydanında Kızılay’ın tam donanımlı kan bağışı alan aracı iki gün süreyle bağışçıları ağırladı. Esenler Rizeliler Derneği üyeleri ve Esenlerli vatandaşların “KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA” yoğun ilgi gösterdiği görüldü. İki gün süren kan bağışı kampanyasında araç hiç boş kalmadı, kapasitesinin üzerinde kan topladı. Kampanya süresince yaklaşık 200 kişiden kan toplandı.

Günlük kapasitesi 90 kişi olan aracın yetkilileri, kapasiteyi zorlayarak bağış gönüllülerini geri çevirmeyip kan bağışını aldı. Gazetemize bir açıklama yapan Esenler Rizeliler dernek başkanı Barış AL “Derneğimiz kurulduğundan bu yana, kan bağışı dernek faaliyetlerimizden biri olma niteliği kazandı. Bizde bu kan bağışını her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Bağışta bulunan Esenler halkına ve dernek üyelerimize teşekkür ederim “dedi.

Kaynak:Gazete Esenler

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir