21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Samsunlular iftarda bir araya geldi.

Samsunlular iftarda bir araya geldi.

 

İstanbul’da yaşayan Samsunlular  Samsun Dernekler Federasyonu Sadef önderliğinde verilen iftarla bir araya gelme fırsatı yakaladılar .

İstanbul Mecidiyeköy’deki Astoria Alışveriş Merkezinde bulunan Resterontta yaklaşık 400 kişiyi buluşturan SADEF ‘in verdiği iftaraAKP  Samsun Milletvekili Ahmet Yeni,CHP İstanbul Milletvekili  Sacit Gündüz       

Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu, iftarda Samsunluları yalnız bırakmadılar.İftardan sonra mikrofona gelen Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Genel başkanı H.Kaya Aşçı”Yaptığı açış konuşmasında 11 ayın sultanı olan Ramazan’da bütün Bütün Samsunlularla bir arada iftar açmayı arzuladık bu noktadan hareketle  iftara katılan tüm dostlarımızın  cenabı allah iftarlarını kabul etmesin  gelecek Kadir Gecenin ve Ramazan Bayranmının bütün inananlara hayırlar getirmesini diliyor hepinize afiyet olsun diyorum”dedi.Aşçının konuşmasının ardından mikrofona davet edilen

CHP İstanbul Milletvekili Sacit Gündüz yaptığı çok kısa konuşmada “evet bu akşam  Samsunlular ile birlikte iftar açmak bana ayrı bir haz vermiştir.

Bu benim hem Samsunluların damadı olmamdan hemde Samsun 19 MAyıs Üniveristesin’de uzun yıllar çalışmamdan kaynaklanmaktadır.Yani ben nerde bir Samsun veya Samsunlu görürsem ona ayrı bir sempati duymaktayım dedi ve bütün Samsunluların gelecek Ramazan bayramını tebrik etti.Daha sonra mikrofona davet edilen AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni  yaptığı konuşmada bu gün İstanbulda yaşayan Samsunlularla iftar açmak benim için ayrı bir onurdur.Mubarek bu günde bu onuru bizlere yaşatan Sadef Genel Başkanı ve yönetim kuruluna huzurlarınızda teşekkür ediyorum diyerek söze başladı.Yeni konuşmasını şöyle sürdürdü.

12 Eylülde Türkiyeyi çok önemli bir süreç baklamaktadir.Bu süreci kazasız belasız döneceğine inandığım ve Türkiyenin yeni bir çağ açacağının heyecanının şimdiden hep birlikte yaşamaktayız”dedi.Bu  vesileyle 12 Eylülde hemşehrilerimizin aklı selim davranmalarını tavsiye ediyor.

Gelecek Kadir gecenizin ve Ramazan bayramınızın hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.Konuşmaların ardından Samsunlulara tatlı ikram edildi.Daha sonra Samsunlular mutlu bir şekilde iftardan ayrıldılar..

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

2 Yorumlar

  1. Gazete siteniz çok güzel,diğer gazetelerde örnek alsınlar yolunuza devam edin iyi yoldasınız.En azından kimseye tenezül etmiyorsunuz.

  2. Gazetenizin 18 yıldır sürdürdüğü gelenek bu yılda devam ediyor olması biz okuyuulariçin çok memnuniyet verici yılın enlerini bende merak ediyorum bakalım kim olacak?Allah kolaylık versin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir