18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Siz değil biz gelelim

Siz değil biz gelelim

Siz değil biz gelelimTürkiye’de ikinci bir benzeri olmayan çok kapsamlı Mobil İletişim Aracını uygulamaya koyan Esenler Belediyesi, IMG_9287(1)artık hizmeti vatandaşın ayağına götürecek. Vatandaşlar, belediyeye gelmeden gezici mobil iletişim aracıyla tüm hizmetlerden faydalanabilecek.

Esenler Belediyesi, vatandaşa en üst seviyede iletişim hizmeti verilmesi, hizmet kalitesinin arttırılması, süreçlerdeki zaman, emek ve maddi kayıpların giderilmesi amacıyla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurduğu ESTİM’i  (Esenler Belediyesi Toplumsal İletişim Merkezi) mobil iletişim aracı ile bir kat daha güçlendirdi.  “Her şartta ve her durumda vatandaşa hızlı hizmet” ilkesiyle çalışan ESTİM “Siz gelemiyorsanız biz kapınızdayız” sloganıyla yeni bir mobil hizmet dönemi başlattı ve Türkiye’de ilk ve tek olan Mobil İletişim Aracı’nı uygulamaya koydu.

Mobil İletişim Aracı ve yeni uygulamanın tanıtımı için Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın, Orhan Oğuz Türk ve Başkan Danışmanları ile Belediye Birim Müdürleri katıldı. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de iletişimi belediye hizmetlerinin çok önünde görmeyi,  bir belediyecilik anlayışı olarak hep hayata geçirmeye çalıştıklarını belirterek, “İletişim olmadığı takdirde yaptığınız hizmetlerin çok ciddi anlamda karşılığı olmuyor. Bu anlamda en önemli şey,  iletişimi yönetmek ve her türlü alt yapısını kurgulamak” dedi.

 

HİZMET VATANDAŞIN AYAĞINA

Esenler Belediyesi olarak hayata geçirilen ESTİM ile 7 ayrı kategoride hizmet ürettiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Göksu, “Bir insanın hayatına dair hangi beklentileri varsa bir şehirden, bu şehirde biz onu karşılamayı kendimize birinci görev bildik. Bu bağlamda; bu hizmetleri yaparken gerek elektronik ortamda, gerekse telefonla, ya da yüz yüze iletişimle her türlü ihtiyaçları karşılıyorduk. Ama bu karşılamada yüz yüze iletişim noktası olduğunda, vatandaşın belediyeye gelmesi gerekiyordu ya da elektronik ortamda bizimle yazışması gerekiyordu. Şimdi yeni bir uygulamayla beraber vatandaşı yormadan, vatandaşa diyoruz ki sen hiç yorulma, biz sana geliyoruz. Biz hizmeti onların ayağına götürüyoruz.” diye konuştu. Mobil iletişim aracının, Türkiye’de ikinci bir benzeri olmayan çok kapsamlı bir iletişim aracı olduğunu vurgulayan Göksu, “Bu araçta Esenler Belediyesi’nin küçültülmüş hali var. Bu küçültülmüş haliyle beraber insanımız belediyeyle ilgili hangi işlemleri yapmak istiyorsa, bu araçta yapabiliyor” dedi.

SİZ YORULMAYIN BİZ GELİYORUZ

Mobil İletişim aracının her gün sokaklarda dolaşacağını anlatan Göksu, araçta görevli belediye personellerinin vatandaşların dertlerini dinleyeceğini belirterek, vatandaşların belediyeyle ilgili işlerini yapabileceğini kaydetti. Mobil iletişim aracının Esenler’e hayırlı olmasını dileyen Göksu, vatandaşlara hitaben, “Siz boşuna yorulmayın. Kapınıza gelip ne derdiniz varsa orada çözeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı. Göksu, konuşmasının ardından Mobil İletişim Aracına girerek, aracın tüm özelliklerini basın mensuplarına tanıttı. Kendisine ilgi gösteren vatandaşlarla da yakından ilgilenen Göksu, Mobil İletişim Aracında ilk işlemi de yaparak vatandaşların şikâyet ve taleplerini dinledi.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir