21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Sözümüz bir sazımız bir

Sözümüz bir sazımız bir

Sözümüz bir sazımız bir

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Yerleşkesi’nde Esenler Belediyesi’nce düzenlenen anma etkinliğinde Ertaş’ın eserleri, usta sanatçılar tarafından seslendirildi.

Düzenlenen programa Esenler Belediyesi Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU,Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Av. Umut ÖZKAN,Ak Parti Esenler İlçe Teşkilatı Yönetimi Esenler Belediyesi Meclis Üyeleri, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Bayram Bilge Tokel, ErolParlak, İsmail Altunsaray, Aydın Çekiç ve Hüseyin Turan gibi birçok ustasanatçınınsahne aldığı program, Ertaş’ınhayatınınanlatıldığı kısa bir sinevizyon gösterimi ile başladı.

Sanatçılar Neşet Ertaş’ın söylediği birbirinden güzel türküleri seslendirirken, salonda bulunan konuklar da okunan türkülere eşlik ettiler.

O GİTTİ, YALAN DÜNYAYI BİZE BIRAKTI

Bu toprakların, Neşet Ertaş’ı bu yıl değil, yüzyıllar sonra da yaşatacağını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU ”Bu programlarla, gerçekten saman alevi gibi değil hazineler dolusu bir kültürün mensubu olduklarını, kültürümüzün temelinde yürek, sevda, aşk, Anadolu topraklarının tınısı olduğunu bu toplumda herkes bilsin ve bu toplumda var olmanın, geriye bakıp döndüğünüzde de yaşıyor olmanın tek şartının bu toplumda iz bırakmak olduğunu, herkes bilsin istedik. Bunun için de Neşet Ertaş ile başlayalım dedik.

Aslında arzu ettiğimiz onu canlı dinlemekti. Ancak hayat buna müsaade etmedi. O gitti, yalan dünyayı bize bıraktı. Biz onun, bu topraklar için hangi sevda türküsünü söylediğini biliyoruz, dünyanın nasıl yalan olduğunu gösterdiği için onu rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu topraklar, Neşet Ertaş’ı bu yıl değil, yüzyıllar sonra da yaşatacaktır ve yaşatmaya devam edecektir. İnsanlık var olduğu sürece ‘Gönül Dağı’ devam edecek, insanlar dünyanın yalan olduğunu söyleyecektir.”dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir