23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Uğur’dan kahvaltı

Uğur’dan kahvaltı

Uğur’dan kahvaltı

Esenler Uğur Dershanesi’nin ev sahipliğin’de düzenlenen kahvaltıya Esenler Kaymakamı Nazım MADENOĞLU, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram ERCAN ve Esenlerde faaliyet gösteren diğer  dershane  kurucuları  ve müdürler katıldı.
Esenler İlçe kaymakamı Nazım MADENOĞLU’un Esenler’deki eğitim hedefleri ve eğitime verdiği  değer  kahvatıya katılan eğitimcileri  heyecanlandırdı. Dershanelerin eğitimin bir parçası olduğunu ve çocuklarımızın başarılarında önemli katkılar sunan kurumlar olduğunu dile getiren  Esenler ilçe Kaymakamı Nazım MADENOĞLU  yaptığı konuşmada “evet arkadaşlar bu ve bunun gibi toplantıların bundan böyle bir gelenek haline gelerek devam etmesi gerektiğini dile getirerek  bu ve bunun gibi toplantılar çalışan kurumların daha diri olmalarını sağlar “dedi. Medenoğlu “ilçemizin önemli kurumlarının bu şekilde bir araya gelmelerini şahsen  çok önemsiyorum. Bu birlikteliğin Esenler2de eğitim alanın’da yapılacak  önemli projelere  desdek olacağına inanıyorum.   Umarım bu gün yaşadığınız  süreci en kısa zaman’da atlatır bu noktada gelecek yıllar’da hep beraber ilçemizin eğitim çıtasını yükseltmek için  çok güzel porjelere  imza atarız” dedi.

Kahvaltının geneli  dershanecilerin gündeminde olan    kapatılma  sorunları ile birlikte  bu kurumların  kapanması  halinde ortaya çıkabilecek sıkıntılar üzerinde duruldu.

 Kahvaltı sonrası   ortak bir açıklama yapıldı.Yapılan ortak açıklam’da  Esenler’deki dershane yöneticileri, dershanelerin kapanmasının Esenler’de ve Türkiyede çok büyük yıkıma sebep olacağını  Bundan dolayıı  Türkiye’nin bir parçası olan Esenler’de yaşanabilecek olumsuz sonuçları altı başlık altında  toplayarak şunları ifade ettiler.
1-) İlçedeki Dershaneler’de yaklaşık  beş yüz kişi çalışmaktadır. Tabi diğer çalışan yardımcılar ile birlikte bu sayı artmaktadır. Eğer dershaneler söylendiği gibi kapatılırsa bu çalışanlar nerede istihdam edileceklerdir?
2-) Esenler’deki Dershanelerin genelinde  iki yüz’ün   üzerinde burslu öğrenci bulunmaktadır. Bu burslu öğrenciler ne yapacaktır? Dershaneler başarılı olan öğrencileri keşfedip başarılarının artmasını sağlıyor. Böylece daha güzel okullarda okuması sağlanmaktadır.
3-)   Bu gün bir üst okula yerleştirmenin sınava dayalı bir sistem olduğu unutulmamalıdır. Esenler’deki okullar arasında çok ciddi bir kalite farkı olduğu açıktır. Herkes öğrencisinin en iyi okulda okumasını istemektedir. Bu durumda okullara alma ölçeği ne olacak?
4-) Dershanelerin kapanması ile birlikte özel derse olan talep artacak ve buda merdiven altı çalışmalarına sebebiyet verebilir? Onun için oluşabilecek bu soruna nasıl bir önlem alınacaktır veya alınılması düşünülmektedir?
5-)  Bir çok aile gözü arkada kalmadan çocuğunu nereye bıraktığının farkında olarak dershanelere teslim etmektedir. Acaba bu aileler merdiven altı oluşumlara bu şekilde güvenebilecek mi?
6-) Bunun yanı sıra dershanelere gitmelerinden dolayı sokaktaki tehlikelerden korunan gençlerimiz, dershaneler kapanırsa nasıl korunacak ve motive edilecek? Bir öğrenci ortalama haftada 4 gününü dershanede geçiriyor. Dershanenin olmaması durumunda bu zamanlar internetin, bilgisayar
oyunlarının başında veya sokaklarda geçecektir. Bundan sonra ortaya çıkabilecek psikolojik, ekonomik ve en önemlisi asayiş problemleri nasıl engellenecek.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir