22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Yoksulun iftarı kapıda!

Yoksulun iftarı kapıda!

Esenler Belediyesi’nin “Ramazan bereketinde birlikte olalım. Çünkü, birlikte daha iyiyiz…” sloganıyla yürüttüğü Ramazan ayı hizmetlerinin en takdir toplayanlarından birisi de “Eve Teslim İftar Yemeği”. Zenginiyle, fakiriyle, genciyle, ihtiyarıyla tüm vatandaşların Ramazan’ı huzurlu ve rahat bir ortamda geçirmesi için seferber olan Esenler Belediyesi’nin önceki yıl başlattığı ve bu sene birçok belediyeye de model olan “Eve Teslim İftar Yemeği” uygulaması, yoksul vatandaşların Ramazan boyunca sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılıyor. Belediye ekipleri tarafından önceden tespit edilen yardıma muhtaç yüzlerce aileye iftar saatine az bir süre kala 4 çeşit sıcak yemek dağıtılıyor.

Hijyenik kaplar içinde, sıcak ve soğuk saklama yerleri bulunan özel araçlarla dağıtılan yemekler, hem sıcaklığını hem de lezzetini kaybetmeden vatandaşların hizmetine sunuluyor. Önceden yapılan tespitlere göre ailedeki nüfus sayısınca yemekler; 2, 3, 4, 5 veya daha fazla kişilik muhafaza kaplarına konularak adreslere teslim ediliyor.

İftar yemeklerinin dağıtımının bir bölümüne Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da katıldı ve uygulamayı kontrol etti. Projeyi geçen sene de başarı ile uyguladıklarını söyleyen Göksu, “Bu konuda tecrübeliyiz. İnşallah bu sene de bir olumsuzluk olmadan iftar yemeklerimizi dağıtacağız ve vatandaşların mutluluklarına ortak olacağız” dedi. Ramazan çadırlarının ilk kuruldukları yıllardaki fonksiyonlarını kaybettiğini söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Artık iftar saatinin geç olması sebebiyle çalışanların iftara yetişememe gibi bir sıkıntısı kalmadı. Zaten bu çadırlar daha ziyade yoksul vatandaşlar için düşünülmüş bir uygulama idi. Yalnız birçok yoksul vatandaş ya ar ettiğinden, ya da evine uzak olduğu için veya başka sebeplerle bu çadırlardan istifade edemiyordu. Eve teslim iftar uygulaması ile bütün bu olumsuzluklar ortadan kalkıyor ve hedef tam tutturulmuş oluyor” diye konuştu.

         Projede belediyenin tamamen aracı ve organizatör olduğunu söyleyen Göksu, “Bu uygulamada belediyemiz bütçesinden hiç para harcamıyoruz. Her akşamın yemeklerini bir hayırsever iş adamımız üstlenmiş durumda. Bu vesile ile Esenler halkı adına bu hayırsever iş adamlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. 

Uygulamadan son derece memnun olan vatandaşlar, “Bu mübarek günlerde bizleri düşünen belediyemize teşekkür ediyoruz. İftarda ne yiyeceğiz diye bir düşüncemiz kalmadı. Bu hayırlı hizmeti başlatan ve devam edenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştular.

[ad#Google Adsense]

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir