17 Haziran 2021 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Aylardır yıkımı yılan hikayesine dönen bina yıkılıyor

Aylardır yıkımı yılan hikayesine dönen bina yıkılıyor

Aylardır yıkımı yılan hikayesine dönen bina  yıkılıyor.

Esenler Menderes mahallesindeki    eski kilisenin yanı yeni Kütüphanenin hemen bitişiğinde  bulunan  beş katlı bina sonunda yıkılıyor.Esenler belediyesi  tarafından  istimlak edilen ve geçen ayda parası ödenen  binadaki  daire ve dükkanlar boşaltılarak yıkım haline getirildi. Esenler ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ve Esenler belediyesine bağlı zabıta ekipleri yıkımdan önce çevrede herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için  gerekli önlemleri almak için humalı bir çalışma içerisine girdi.Bu noktada Esenler belediyesin den bir yetkili  gazetemize yaptığı açıklamada”Evet bina sonunda  yarın yıkılacak  sizlerinde bildiği gibi bu binanın yıkılmasıyla birlikte kütüphanenin daha işler hale geleceği gibi  çevreninde daha rahat bir nefes alacağını   yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından   Esenler için çok önem arz eden Ömer Seyfettin caddesinde bulunan diğer binanında en kısa zamanda yıkılarak meydan trafiğinin rahat çalışmasına katkı saylayacağını belirtti.Aynı yetkili Esenler’deki kamulaştırma çalışmalarının imkan ölçülerin’de hızla devam edeceğini  esas amaçlarının ise  daha  yaşanabilir bir Esenler olduğunu belirtti.

Hakkında Şükrü Şahin

Avatar
Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Porgram yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Ö.Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

DANA BURNU YOLDA

KARABULUT’UN KİTABI  “DANABURNU’ YOLDA Gazeteci-televizyoncu İbrahim Erdem Karabulut’un “Politikada Yalanlar ve Yılanlar- Danaburnu” adındaki kitabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir