22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / 22 Bin Samsunlu Sinan Erdemde Buluştu

22 Bin Samsunlu Sinan Erdemde Buluştu

 Büyük Samsun Buluşması  Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda Yapıldı.

Haber ve fotoğraflar :Burak Şahin

17  bin kişilik Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu ful çakarken yaklaşık beşbin kişi salonda yer olmadığı gerekçesiyle evlerine dönmek zorunda kaldı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Katıldığı Büyük Buluşmaya yaklaşık 1000 Kişide Protokol ‘de yerlerini aldı.Büyük Samsun Buluşmasında ilk konuşmayı Sasmun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı  Kaya Aşçı yaptı. Başkan Kaya Aşçı konuşmasında işte Samsun  işte Samsulular diyerek söze başladı. Başkan Kaya Aşçı konuşmasının başında Öncelikle geçenlerde aramızdan ebedi hayata intikal eden usta siyasetçi , Ulvi lider,Büyük Devlet adamı, Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a, Allahtan rahmet Yüce Türk Milletine Başsağlığı diliyorum diyerek konuşmaya başlaması portokol tarafındanda çok olumlu karşılandı.Evet “bu gün   bu salonda tarihi bir günü hep birlikte yaşamanın onurunu ,gururunu  bizlere yaşattığınız  için ve  çok kıymetli vakitlerinizi bizlere  ayırarak  bu büyük buluşmaya  teşrif etmenizden dolayı  sizlere   çok teşekkür ediyorum.Sayın:Başbakanım  affınıza sığınarak sizlere kısa adı (SADEF) olan “SAMSUN DERNEKLER FEDERASYONUN’DAN”  Bahsetti.(SADEF)  Hızla  yapılanarak  İstanbul’un tüm ilçelerinde adı SAMSUN olan  il,ilçe,belde ve köy derneklerini  kumuş,Bu  yapılanma ivmesini  hızla İstanbul’un  tüm  ilçelerinde yapılanmış ve    Marmara’nın Batısı,Güneyi,Kuzeyi  ve Doğusunu kapsayacak şekilde  yaymış , hatta  yurt dışına açılarak bünyesinde  tam 300 ’ün üzerinde   dernekleri aynı çatı altında toplamış olup     böylelikle’ de    FEDERASYONLAŞMIŞTIR      . Bu Federasyonun adı ise  (SADEF) yani Samsun Dernekler Federasyonu   unvanı ile  tescillenmiştir dedi.Bizim tek amacımız her şeyi devletten beklememek adına   sadece hemşerilerimizin kanayan bir yarasına  azıcık bir merhem olmaktan öte değildir diyen Başkan Kaya Aşçı” Bu noktada   2 yıl önce  “Eyüp Feshane’ deki etkinliğimiz’ de bizleri  onurlandırmış olmanız  bizi oldukça heyecanlandırmış ve   cesaretlendirmiş olup   bu günkü bu 20 bin kişilik salonda  “ BÜYÜK  SAMSUN BULUŞMASINI ”   gerçekleştirme zaruretini üzerimize doğurmuştur.  Bundan dolayıdırki “BÜYÜK SAMSUN BULUŞMASINA”  bu kadar yoğun programınız olmasına  rağmen  çok kıymetli vakitlerinizi ayırarak    hemşerilerimiz ile  tekrar birlikte olmanızdan dolayı   e şahsınıza  çok  teşekkür ediyor.Allah  yar ve yardımcınız olsun diyorum.

 

 . Beni sabırla dinleme nezaketi  gösterdiğiniz için  tekrar  teşekkür ediyor.Hepinize saygılar sunuyorum “dedi.Başkan Kaya Aşçı konuşmasının sonunda artık gurbetteki Samsunlular şaha kalkmıştır” diyerek konuşmasını tamamladı..Büyük Sammun Buluşmasın’da Arabeskin Kralı Orhan Gencebay’da kısa bir konuşma yaptıktan sonra canlı,canlı 2 parça okudu.Daha sonra  ‘Büyük Samsun Buluşmasına katılan Başbakan Erdoğan, Konuşmak için kürsüye davet edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Samsunluları selamladıktan sonra konuşmasının çoğunu Türkiye İsrail ilişkilerine ayırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdüdü”  Türkiye-İsrail ilişkileriyle ilgili, ‘Eğer İsrail ilişkilerimizin bozulmasını istiyorsa biz de ‘hay hay’ deriz.” dedi.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Dernekler Federasyonunca, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ”Büyük Samsun Buluşması”nda yaptığı konuşmada, Libya’daki olayları hatırlatarak, diğer ülkelerin, vatandaşlarını oradan nasıl alacağı endişesini çekerken, Türkiye’nin akıllı dış politikalarla vatandaşlarının tamamına yakınını oradan aldığı gibi, 10 bini aşkın yabancıyı da tahliye ettiğini söyledi.

23-24 bin Türk vatandaşı ile 10 bini aşkın yabancıyı ayırt etmeksizin tahliye ettiklerini vurgulayan  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dayanışma içinde olduklarını ve dış politikada var olan güveni dikkatle sürdürdüklerini kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip   ReErdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”(Biz İsrail ile ilişkilerin bozulmasına müsaade etmezdik) diyor ana muhalefet partisinin lideri. Tabii bunlar Gazze’deki kardeşleri İsrail tarafından bombardımana tabi tutulup öldürülürken de sustular, çünkü bunlara yakışan oydu ama Müslüman Türk milletine yakışan o değildi. Biz tarih boyunca hep mazlumların yanında olduk. Osmanlı, ta Hindistan’da bir kişi katlediliyor, öldürülüyor diye ‘imdat’ denildiğinde donanmasını yola çıkaracağını söyledi. Biz böyle bir ecdadın nesilleriyiz. Nasıl sessiz kalırdık? O zaman Gazze’de öldürülen kadınları, çocukları, masum sivilleri de sineye çekerdiniz. Nitekim çektiniz. Kudüs üzerinde dolaşan kara bulutlar hakkında da susardınız, nitekim sustunuz. Mavi Marmara olayında da korsanlık karşısında sustular. Uluslararası sularda senin bayrağının dalgalandığı, insani yardım götüren bir gemiye İsrail denizden, havadan saldırıyor, sende ses yok. Sen necisin ya, ne işe yarıyorsun, neyin siyasetini yapıyorsun? Neymiş, ilişkilerimiz bozulmasın diye çıtları çıkmamış. Biz ilişkilerimizin bozulması için ses çıkarmıyoruz. İlişkilerin bozulmasını isteyen karşımızda. Eğer İsrail ilişkilerimizin bozulmasını istiyorsa biz de ‘hay hay’ deriz. Olay bu kadar basit. Çünkü o geminin arkasında Türk bayrağı var, Türk’ün bayrağı var, sen kalkıp da buna saldırıyorsun. Saldıramazsın. İçeride bir tane silah bulamadılar ama 9 tane şehidimizin vücudundan 33 tane mermi çıktı ve bunların bir tanesi de aslen Türk ama Amerikan vatandaşı olan Furkan’dı. Amerikalı, kendi vatandaşına, Furkan’a sahip çıkmadı. Ben bunu Sayın Obama’ya da söylediğim için burada da açık açık anlatıyorum.”

-”SİZ ‘YÜRÜ’ DEDİĞİNİZ SÜRECE BİZ YÜRÜYECEĞİZ”-

Türkiye’nin artık gündemi belirlenen bir ülke değil, gündem belirleyen bir ülke olduğunu ifade eden Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan, gündem belirlemeye halktan aldıkları güçle devam edeceklerini kaydetti.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Siz bize ‘yürü’ dediğiniz sürece biz yürüyeceğiz. Bütün mesele Türkiyemizi dünyanın en önde gelen ülkeleri arasına çıkarmak ve bunu beraber yapacağız” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan, Samsun’un bir büyük şehir olarak şu anda Karadeniz’in yıldızı durumunda bulunduğunu ve daha da iyi olacağını ifade etti.

Yarın sabah İzmir’e gideceğini ve orada ana muhalefet lideriyle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığının beraber gerçekleştirdiği raylı sistemin açılışını yapacaklarını söyleyen Erdoğan, ”Ayrım yok. Yani ‘Orada CHP’li belediye var, başının çaresine bak’ demedik ama bazıları bunları farklı yerlere çekiyorlar. At denize, balık bilmezse halik bilir. Olay bu” diye konuştu.Başbakanın konuşmasının ardından Demet Akalın sahne alarak Samsunluları coşturdu İstanbulun hatta Marmaranın   dört bir yanından Samsunluların Büyük  Buluşmasında yerlerini almaları .Dikkat çekti.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir