22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / 50 Yozgat Dernek Başkanı ve Platform Başkanı:Şükrü Şahin’i destekleme kararı aldı

50 Yozgat Dernek Başkanı ve Platform Başkanı:Şükrü Şahin’i destekleme kararı aldı

50 Yozgat Dernek Başkanı ve Platform Başkanı:Şükrü Şahin’i destekleme kararı aldı

Esenler Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Merkezi’nde 50 Yozgat Dernek Başkanı ve Yöneticileri bir araya gelerek Platform Başkanı Kazım Ekinci ile birlikte Esenler Esnaf Odası Başkan Adayı Şükrü ŞAHİN’i destekleme kararı aldı.

58629_386143081519726_2035091802_n (500 x 415)Yozgat Dernekler Platformu Başkanı Kazım Ekici toplantı öncesi değerlendirmelerde bulundu ve “Esenler Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerinde de Şükrü Şahin’in listesini destekleyeceklerini” belirtti…

Tüm Siyasi Partilere Aynı Mesafedeyiz. 

Ekici şu açıklamalarda bulundu;

“İstanbul’da faaliyette bulunan federasyonumuzla ve derneklerimizle istişare toplantısı yapacağız. Bu toplantıda ayrıca önümüzdeki yerel seçimlerde hangi partiden adaylarımız varsa bunlarla ilgili Başkanlarımızın ve yöneticilerimizin fikirlerini alacağız.

Esenler’de 2014 Ocak ayında Birleşik Esnaf Odası’nın seçimleri var. Bu seçimlerde Başkan Adayı Şükrü Şahin ile görev alacak olan hemşerimiz Soner Karabulut’u destekleme kararı aldık. Hangi bölgelerde hemşerilerimiz güçlü ve seçilecek yerde ise o bölgelerde daha kapsamlı bir çalışma yapacağız.

Tüm siyasi partilere aynı mesafedeyiz. Hemşerilerimiz kazanabilecek yerden aday gösterilirse onlara destek olmaya gayret edeceğiz. Siyasi partilerin hemşerilerimizi seçilemeyecek bir sıradan göstermeleri halinde seçilecek durumda olanları destekleyeceğiz.

Siyasi tarafsızlığımızı ön planda tutarak ister CHP’den olsun, ister MHP’den olsun, isterse diğer partilerden olsun önemli olan hemşerimizin seçilebilir bir yerde olmasıdır önemli olan.

Şubatta “Büyük Yozgat Buluşması” Gerçekleştireceğiz 

Biz Yozgatlılar olarak bu yerel seçimlerde bir Belediye Başkanı, Belediye Meclis ve Büyükşehir Meclis Üyesi çıkartmayı umuyoruz. Yoksa bizim Yozgat’ta bir söz var; ‘Kuru kuru gadan alıyım yok.’ Esenler’de 37 Meclis Üyesi çıkacak ve bizim arkadaşımızı sıralamanın 30’ncu sırasına yazarsanız olmaz. Çünkü bizler biliyoruz ki, bu arkadaşımız seçilemeyecek bir sıradadır. Onun için gerçekten Yozgatlıya güveniyor ve sahip çıkıyorlarsa seçilebilecek sıraya koymalarını bekliyoruz.

Esenler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Ümraniye’de ciddi oranda hemşerimiz var. Totaline baktığınız zaman İstanbul’da yaklaşık 210 bin hemşerimiz yaşıyor. Şubatta Büyük Yozgat Buluşmasını Gerçekleştireceğiz. Bu programın amacı da, gerçekten seçilebilecek sırada olan hemşerilerimizi kamuoyuna ve Yozgatlılara tanıtmaktır.

Sarıgül, Hemşerimizin Oğlu Adına Yozgat Sorgun’a Bir Okul Yaptırdı.

Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı şekillenmedi ayrıca ekibi de belli değil. Onun için bu konuda şuan için bir şey söyleyemeyeceğiz.

Mustafa Sarıgül’ün Yozgatlılara karşı bir teveccühü var. Bizde bunu iyi biliyoruz. İki yıl önce Şişli’de oturan bir hemşerimizin çocuğu şehit oldu. Bu kardeşimizin babasını çağıran Mustafa Sarıgül ne istediğini sorduğunda bu hemşerimiz çocuğunun adına köyüne bir okul istedi. Köyde yeterli sayıda öğrenci bulunmadığındanSarıgül, hemşerimizin oğlunun adına Yozgat Sorgun’a bir okul yaptırdı. Bundan dolayı da bizlerin Sayın Sarıgül’e bir teşekkür borcumuz var.

Ancak biz hiçbir siyasi partinin tarafı değiliz, bu nedenle de sesimiz net ve gür çıkıyor. Yozgatlıya kim sahip çıkıyorsa biz o siyasi partinin yanındayız. İster MHP’den olsun, ister CHP’den olsun, isterse başka partilerden olsun…”

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir