22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / AKP hükümeti 9 yılda ülkeye tam 490 milyar dolar faiz ödetti

AKP hükümeti 9 yılda ülkeye tam 490 milyar dolar faiz ödetti

AKP hükümeti 9 yılda ülkeye  tam 490  milyar dolar faiz ödetti.

Saadet Partisi Esenler ilçe teşkilatı aylık   düzenlediği basınla  buluşma toplantısına devam etti. Bu ayki toplantısını geçen cumartesi    ilçe binasında gerçekleştirdi.Kahvaltılı  basınla buluşma toplantısına yerel basın mensuplarının yanısıra  il genel ve ilçe belediye  meclis üyeleri ve  yöneticiler katıldı.
Kahvaltıdan sonra basın açıklaması yapan Saadet Partisi  İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya” “Yönetilen toplumların adil mi yönetilecek yoksa zulümle mi yönetilecek önce bunda anlaşmak lazım evet . Seçimle iktidara gelenler seçimden sonra parti rozetini bir tarafa bırakarak milleti  adil yönetmek için olmalıdır bunu yapmak içinde önce insanın kendisinin adil olması gerekir ”dedi.Yalçınkaya basın açıklamasını şöyle sürdürdü” Ancak birileri toplumu adil yönettiğini zannederek zülüm  yaparak  yönetiyorlar.Evet şöyle bir geçmişe baktığımız’ da  tam  300 yıldır yeryüzüne  zalimler hakim” dedi.
Dış politika konusuna ’da  değinen  Yalçınkaya “ AKP hükümeti iktidara geldiğinde komşularla  sıfır sorun diyordu ne oldu tabiî ki bu söylem havada kaldı.Şimdi komşularla sıfır sorun değil ,koşmuşlarla tam sorun yaşanmaktadır diyen      Yalçınkaya “ Bakın hemen yanı başımızda Azearbeycanlı  kardeşlerimizle bile problemlerimiz var “ dedi.Bu neyi gösteriyor .Dış politikada sınıfta kalmışlığı” dedi.
AKP hükümeti 9 yılda ülkeyi 490 milyar dolar faiz ödetmiştir
AKP hükümeti hakkında düşüncelerini ise; en önemli sorunun CHP olduğunu ifade eden Yalçınkaya “ CHP’nin amansız politikaları yüzünden AKP iktidarının on yıldır beslenmesine sebep olmuştur. CHP sayesinde  AKP hükümeti 9 yılda akla hayale gelmeyen saltanatlığa imza atmıştır.Ve bu saltanatlık sayesinde de ülkeye tam  490 milyar dolar faiz ödetmiştir. Türkiye’yi iflas etme durumuna getirmişlerdir. Her yıl 50 Milyar dolar faiz ödemekteyiz. Bu ödediğimiz faizle Türkiye deki mevcut konutlarını üçte birini yapacak durumdadır. Bizim kurmak istediğimiz Mili Görüş sistemi bu faizci ekonomik sistemi yok edecektir. Ancak engellenmektedir. Esnaf sıkıntılı herkes şikâyetçi günden güne ekonomi kötüye gidiyor. Ekonomi sıcak parayla ayakta duruyor.  İnsanlarımız ise yoksullaşıyor.
Filistin gibi topraklarımızın %80 ini işkâl edilmesini istemiyoruz
Yalçınkaya “Topraklarımızı sırtında mı alıp götürecekler diyenler şunu bilmeli ki daha önce 25–30 dönüm Topraklarımız işkâl edilmişti. Bugünlerde ise; bu rakamlar 300 dönüme yaklaşmış. Büyük İsrail’i kurmak için gayret gösteriyorlar. Filistin gibi topraklarımızın %80 ini işkâl edilmesini istemiyoruz. Faiz belasından kurtulmalıyız.
Yoksulluk ve Fuhuş çoğaldı
Yalçınkaya Cumhuriyet tarihinde yapılmayan birçok kötülük bu dönemde yapıldı. Yoksulluk ve Fuhuş çoğaldı. Bursa Valisi açılama yapıyor “Artık sokakta, Parkta ve ağaçlar altında her türlü melanet yapılıyor. Acı olanı şu bizim yapacağımız bir şey yok”  diyor. PKK’lılar domuz eti yedi söylemi karşı tarafı küçük düşürmektir. Peki, çiftlikleri kim kurdurdu kim ruhsatını verdirdi. Kendisi ile çelişen bir iktidarla karşı karşıyayız” dedi.
Bunlar At yarışı spikerleridir
Yalçınkaya” ülkemizi yönetenler Ortadoğu da söz sahibi olduklarını söylüyorlar. Biz şayet Ortadoğunu kaderini değiştirecek kadar etkili isek; askerimizin başına çuval geçiren ABD’ye neden özür diletemedik. Küresel işgalciler Irak savaşında yüzler kardeşimizi katlederken seyirci kalmadık mı. Lider ülkeydik Mavi Marmara savaş sebebi değimliydi. İsrail’e ne gibi baskı uyguladık. Erdoğan İsrail’e laf atıyor. Arkasından İsrailli Şirketlere ihale veriyor. Böyle idare ediyorlar. Erbakan Hocanın dediği gibi bunlar At yarışı spikerleridir. Atın bir tarafında yoksulluk diğer tarafında ise Avrupa. Bu çelişki değil de nedir?” dedi.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir