23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Allah aşkına Esenlerin hiç sahibi yokmu?

Allah aşkına Esenlerin hiç sahibi yokmu?

Esenler belediyesinin ilçede trafiği rahatlatma adına yaptığı çalışma ters teperek işin içinden çıkılmaz bir hal aldı.Buna üstlük bir’de  Esenler,Bağcılar ve Bakırköy  minibüs şoforları yol da biri birlerini taciz etmeleri zaman,zaman’da  araçlarını yolun ortasına çekerek kavga etmeleri    ilçenin ana damarların’da sıkışan trafikte mahsur kalan halkı isyana  sürüklüyor. Bu nokta’da UKM ‘nin masa başında   alınan karar gereği Bağcılar ve Bakırköy minibüslerinin Esenler  ,Menderes Mahalalesin’deki  dar geçilmez sokakların’dan   güzergah  vermesi  ise  o sokaklarda oturan aileleri çok büyük tedirgin ediyor.Gazetemizi arayan onlarca okuyucu allah aşkına Esenlerin hiç sahibi yokmu derken ? Dünya’da  hangi ülkede  yolcu taşıma araçları sokak aralarında  çalışıyor”dediler. Yine gazetemize ismini vermeden arayan başka  bir  okuyucumuz  ise  kendilerininde hatlı  minibüsü olduğunu  belirterek  “bakın bun dan sonra olacaklar’dan biz sorumlu değiliz. Biz kamu adına bir görev yapıyoruz.Ancak menfeatlerini ön planda tutan Esenler –Topkapı minibüsçü  esnafı  hem bize hem de ilçe halkına haksızlık yapıyor .Bunlar Esenler’in kaderiyle oynayarak Esenler-Topkapı- Bağcılar Habipler ve Bakırköy-Esenler hatlarında çalışan minibusçü esnafını UKM’nin aldığı yanlış  karar sonucu  karşı karşıya geldi.Gazetemizi ismini vermeden arayan bir okuyucumuz bizim aracılığımızla bu hatlarda yaşanan sıkıntıları dile getirerek bu esnafları karşı ,karşıya  getirmenin kimseye faydası yok  ancak şunu ifade edelim ki ortada bir idaa var . Şu anda Esenler minibüsçüler odasın’da yönetici olan bir arkadaşımız bir iş güzarlık içinde  imiş bu arkadaşımız daha öncede Esenler  belediye meclis üyeliği yaptığı için UKM’de herkesi etki altında  bırakıyormuş, bakın bu iddamız kesin sizlere  bunu idaamızı siz basın mensuplarına  belgeleriyle  birlikte sunacağız  dediler.Yine ismini vermek istemeyen başka bir minibüsçü esnafı ise “Evet bura da bir taraf zarar görecek  ama bakalım o kim olacak  “dedi. Yine  geçenler’de Esenler  inönü caddesi üzerinde    Bağcılar -Esenler ve Topkapı-Esenler  minibüs hattın’da çalışan  iki   şoförün  kavgasını halk önlemişti.  Dün akşam  ise  Esenler Menderes Mahallesi Ömerseyfettin caddesi üzerinde  iki minibüs şoförleri arasında çıkan kavgayı da  halk   önledi.Bizde ilçedeki  yetkilileri uyarıyoruz.Aynı  konulardan dolayı  Kağıthane’de yaşanan olay her an ilçemizde yaşanabilir.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

5 Yorumlar

  1. esenlerin öncelikle bir ulaşım sorunu olduğu kesin ama bu minibüsçülerle olcak bir çözüm deyil,artık minibüslerin kaldırılma zamanları geldi bunu minibüs çülerde kabul etsin.yirminci yüz yıla girdiğimiz bu zamanda afrika ülkesinde bile minibüs yok daha modern ulaşım araçlarıyla metro tıranvay yada otobüs şeçenekleriyle halka hizmetin devletin asli görevi olduğunu düşünüyorum.şu yazıyı okudumda esenlere gerçekten çok yazık esenlerin önününü tıkamayın çok güzel çalışan bir belediye başkanı var .


    • evgili okuyucumuz konu bahsettiğimiz minibüsleri şehir içinden kaldırmak bizim işimiz değil.Seninde işin olmadığını zaten yazmışsın.Belediye başkanının çalışmadığınımı anladın, biz burada belediye başkanı çalışmıyor demedik .işte bu yanlış zihniyet sonucu daha çoooooooooooooooook minibüs vs şehir içinde olur.

  2. gazeteye emlek ilani vermek istiyorum mumkunmu nasil olak bilgi verirmisniz saygilar. imdat tanik

  3. Kafalarına esen yerde bekleme yapanlar, canlarının istediği yerde yolcu indirip bindirenler, trafik sıkıştığında ters yönden dümdüz dalanlar, trafik ışığı, hatta trafik polisini takmayanlar, yollar sanki babalarının malı gibi istediği yerden gidenler, sinyalsiz dur kalklar, bir yolcu almak için diğer araçları sıkıştırmalar, yolun ortasında arkadan gelenler kendisini geçemesin diye zınk diye durup yolcu indir-bindir yapanlar nedeniyle sivil araç sürücüleri ve o güzergâhtaki yolcular her gün ölüm korkusu yaşıyor. yıllardır çözülmeyen minibüs sorununa artık kalıcı bir çözüm getirilmesini isteyerek, “birileri canından olmadan, esenler trafiğini keşmekeşe çeviren bu minibüsler artık kaldırılmalıdır. belediye başkanın bu konuda pasif kaldığını düşünüyorum yada çözümü olmadığını var sayıyorum ,fevzi çakmak mahalesi yolundan geçip can etin önünde yolu durak yapmış,ispark elbisesi giymiş araç başı para toplayan kahyalarda cabası gerçekten esenler sahipsiz yada sahiplenmiş kural tanımaz münübüsler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir