21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / “ Altı ay kaldı. Altı yıllık hizmet yaptı”

“ Altı ay kaldı. Altı yıllık hizmet yaptı”

 “ Altı ay kaldı altı yıllık hizmet yaptı

 Esenler’de ilçe milli eğitim müdür vekilliği  görevini yürütürken  şube müdürü Mecit Albayrak tarafından  İstanbul  idari mahkemeye  dava açan  ve dava sonucu görevine son verilen      Bayram Ercan  yargıtaya  açtığı yürütmeyi durdurma kararı sonucu tekrar ilçe milli eğitim vekil  müdürü olarak    göreve başlaması  sonucu mevcut müdür  Halim Karakayanın’da İstanbul il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde dinderslerin’den sorumlu  şube müdürü olarak geri dönmesi nedeniyle  Halim Karakaya  onuruna  bir    yemek verildi.Halim Karakayanın onuruna verilen yemeğe Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu,Esenler Belediye Başkanı  Mehmet Tevfik Göksu,Esenler ilçe Emniyet Müdürü Murat Şahin,Esenler İlçe Müftüsü Ali Kara, Okul müdürleri, Daire amirleriMahalle  muhtarlar ve basın mensupları katıldı.
  Yemeğin   açış konuşmasını  yapan  Esenler ilçe milli eğitim şube müdürü Ali İhsan Yıldırım “Biz eğitim camiası olarak kısa bir süre içinde  sayın:Halim Karakaya ile bir çok başarılara imza attık. Ümit ediyor ve inanıyorum yeni görev yerindede    daha başarılı işlere imza atacak ve Esenleri unutmayacaktır” dedikten  mikrofonu Konauşmacılara verdi. Muhtarları temsilen ise  Turgut Reis Mahalle muhtarı Mustafa Güven ilçe milli eğitim müdürümüzün Esenlere yapmış olduğu katkılar büyüktür biz muhtarlar olarak bunu asla unutmayacağız bu noktada kendilerine çok  teşekkür ediyoruz diyerek Esenlerdeki mahalle muhtarları adına  Halim Karakaya’ya plaket  verdi.
Muhtardan sonra mikrofona  gelen  vekil  müdür Bayram  Ercan:
“Devlette devamlılık esastır”

 Yürütmeyi durdurarak tekrar göreve başlayan  Esenler ilçe  milli eğitim müdürü  Bayram Ercan: “Bilindiği üzere  devlette devamlılık esastır.  Bundan altı ay önce Esenler ilçe milli eğitim müdürlüğü görevinden  idari mahkeme kararı gereği ayrılmıştım.  Ve yargıtaya yaptığım ihtirazım haklı bulundu şu anda  tekrar göreve geri döndüm benden sonra göreve başlayan Karakaya  benim de aynı fakülteden mezundur ve benimde  büyüğümdür. Benden önceki arkadaşlarımında ifade ettiği gibi kendilerinin  ilçemiz eğitimine   büyük katkıları olmuştur. Şahsım ve eğitim camiam adına kendilerine teşekkür ediyor bundan sonraki görev yerindede başarılarının devamını diliyorum. Evet ben Esenlere geldim ve Nerde Kalmıştık diyerek görevime başlıyorum”dedi. Esenler ilçe müdürlüğün’den  ayrılarak İstanbul  il milli eğitim müdür yardımcılığına atanan Halim Karakaya Konuşmasının sonunda geçici bir süre için elveda demesi akılları karıştırdı”.Evet ben  bu görevi zevkle devrediyorum ancak geçici bir süre için dedi.Altı al önce ilçeye atandığını belirten Karakaya makamlar bâki kişiler ise fânidir diyerek  ilçede  görev yaptığı süre için’de  kendisine  büyük desdekler sunan  ilçe Kaymakamına  ve  ilçe  belediye başkanına  huzurlarınızda teşekkür  ediyor ve Esenleri asla unutmayacağımı ifade ediyorum”dedi“Göksu Esenlere her şeyin en güzeli   laytık”
Belediye Başkanı  Mehmet Tevfik  Göksu yaptığı konuşmada evet  şu anda aramından ayrılacak olan sayın:Karakayadan biz çok memnunduk allahta ondan memnun olsun  kendisi İstanbul il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde göreve başlayacak allah yar ve yardımcısı olsun. Yalnız Esenleri unutmasın”dedi. Göksu konuşmasını şöyle sürdüdü “Bu şehrin şehir olabilmesi için insan kalitesi çok  önemlidir. İnsan kalitesini yükseltmek ve yüceltmek için ise  eğitim şarttır. Sayın hocamın birikimlerinden ve  deneyimlerin’den tahmin ediyorum ki öğretmen arkadaşlarımız da yararlanmıştır.Biz  ilçede yapacağımız   iyi işleri için asla ya ne olur burası Esenler deme’den yaşadığımız ilçeye  en iyisini yapmalıyız.”dedi.   
“ Tam altı ay kaldı. Altı yıllık hizmet yaptı”

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu  ise tüm katılımcıları ve davetlileri selamladıktan sonra: “Bu gün  çok önemli bir gün bir taraftan üzüntülüyüz,diğer taraftanda sevinçliyiz.Üzüntülüyüz çalışkan bir arkadaşımızı ilçeden uğurluyotuz.Sevinçliyiz ilçemizden bir arkadaşımızı bir üst makama gönderdik .Sayın Karakaya   Esenlere  bundan altı ay önce geldi  altı ayda Essenlerdeki eğitimin üst seviyelere çıkması için  bizimle birlikte  çok samimi bir şekilde mücadele  etti işte bu çalışmanın sonucu’da bir üst makama  terfi etmiştir. İşte bu noktada   değerli  arkadaşımız  bizimle altı ay gibi  kısa bir zaman  dilimi içerisinde  çalışmasına rağmen sanki  altı  yıldır buradaymış gibi eğitimimize katkı sunmuştur. Görev aşkı ve çalışma azmin’den dolayı kendisine teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını noktaladı..Bu karara göre görülüyoki artık Bayram Ercan en az iki yıl daha Esenler’de görev yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir