21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Bahçekapılı: Bu sofra’da herkes eşit

Bahçekapılı: Bu sofra’da herkes eşit

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle İftarları’nda Tuna Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı, “Bu sofrada hiç kimse birbirinden farklıdeğil, herkes birbirinin eşiti” dedi.akp

 Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle İftarları’nın sonuncusu Tuna Mahallesi’nde gerçekleşti.“Konu Komşu İftardayız” sloganıyla düzenlenen iftar programında mahalleli, aynısofrada iftar yaptı, dualar etti. Programa; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve binlerce vatandaşkatıldı. İftar öncesi konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, konu komşu bir araya gelerek kardeşçe yapılan iftarlardan memnuniyet duyduğunu belirterek, “İnşallah bu sofralar çok daha büyüyerek ülkemize yayılır” temennisinde bulundu.

EN BÜYÜK EĞİTİM YATIRIMI TUNA’YA

Özkan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,tevfik Esenler Belediyesi olarak Tuna Mahallesi’ne yapılan yatırımları değinerek, “Tuna Mahallesi’nde çok önemli yatırımlarımız var. Bu önemli yatırımlarımızla beraber Esenler’in bütününe baktığımızda, Esenler’in birçok sorununu Allah’a hamd olsun çözüm noktasına getirdik” dedi. Tuna Mahallesi’ndeki kardeşlerimiz, Esenler’in en güzel lokasyonunda oturuyorlar” diyen Göksu, yapılan çalışmalarla Tuna Mahallesi’ni Esenler’in bir numaralı mahallesi haline getireceklerini söyledi. Esenler’de en büyük eğitim yatırımının Tuna Mahallesi’nde yapıldığını kaydeden Göksu, “Tuna Mahallesi Eğitim Vadisi için kamulaştırmalar son noktaya geldi”dedi.
TÜRKİYE’Yİ İFADE EDİYORUZ

İftar programında mahalleliyle bir araya gelerek bir konuşma yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı da sözlerine, “Benim için Esenler’de olmak çok ayrı bir duygu ile anlatılabiliyor” diyerek başladı. Bahçekapılı, Esenler’in çok eski halini bildiğini belirterek, bugün yapılan çalışmalar sonucu gelinen noktada Esenler’in büyük değişim ve gelişim kaydettiğini söyledi. Mahalle İftarları’nın kendisi için büyük önem ifade ettiğini vurgulayan Bahçekapılı, “Bu sofrada hiç kimse birbirinden farklı değil, herkes birbirinin eşiti. Bu sofrada dil anlamında, renk anlamında hiçbir farklılık yok, eşitiz ve bu güzel Ramazan gecesinde hep birlikte Türkiye’yi gösteriyoruz, Türkiye’yi ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.
Programda kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç da, Mahalle İftarları ile vatandaşların birbiriyle kaynaştığını belirterek, Ramazan’ın kardeşliğe vesile kılındığını söyledi.

HATİPOĞLUİLE GÖNÜL SOHBETLERİ

Konuşmalardan sonra ezanın okunmasıyla oruçlarınıaçan mahalleli, hep birlikte dualar etti. İftarın ardından programda çocuklara yönelik animasyon, illüzyon ve jonglör gösterileri de düzenlendi. Çocukların meraklı ve heyecanlı bakışları eşliğinde renklenen gecede teravih namazının ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da, “İftardan Sahura Gönül Sohbetleri”programı kapsamında Esenlerlilere bir sohbet verdi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir