12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Başkan Göksu Kentsel Dönüşüm’ü anlattı

Başkan Göksu Kentsel Dönüşüm’ü anlattı

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Radyo 2000’de canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayında son günlerde Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yapılan yıkımları değerlendiren Göksu, evleri yıkılan ve yıkım kapsamında olanlarla ilgili durumu birinci ağızdan anlattı.

Canlı yayında halktan gelen soruları da cevaplayan Göksu, tapu sahibi olup ta evi yıkılanlara,  TOKİ tarafından dairesine karşılık daire verileceğini belirtti. Hazine arazinde evi olanların da mağdur edilmeyeceğini söyleyen Göksu, TOKİ ‘nin bu vatandaşlara inşaat maliyeti üzerinden 20 yıl geri ödemeli daire vereceğini belirtti. Birkaç dairesi olanlara ise, dairelerinin toplamdaki metrekaresi kadar daire verileceğini, belki çok ufak bir kısmının otopark olarak ayrılacağını ifade etti.

Gelen bir soru üzerine Aralık 2010 itibarı ile Oruçreis Mahallesi’nin temellerini atıp, 2011 sonlarına doğru bitirecekleri müjdesini veren Göksu; Ben kendi mahallemden daire istemiyorum  diyenler varsa gelsinler, hesabımızı yapalım Toki’nin herhangi bir yerinden dairelerini verelim dedi.

Esenler halkının yüzde 50 sinin oylarıyla seçildiğini, kendisinin de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak zorunda olduğunu ve gece – gündüz demeden Esenler halkının mutluluğu için Belediye olarak çalıştıklarını belirten Göksu, sözlerine şöyle devam etti: Bize diyorlarki Çiftehavuzları kime peşkeş çekeseksiniz. Ben de Çiftehavuzlara diyorum. Bizim amacımız hiçbir yeri başka bir yere taşımak değil. Esenler halkı bu projemiz sayesinde, otoparkı, güvenliği ve sosyal donatı alanlarıyla yepyeni ve daha modern bir sitede yaşayacak. Açıkça söylüyorum çiftehavuzlar’daki projeye karşı çıkan Çiftehavuzluların dostu olamaz. Zaten halk karşı çıkmıyor.

[pro-player width=’530′ height=’253′ type=’video’]http://a48.video2.blip.tv/6830005683584/Esenlertv-goksu_toki_radyo_2000_konusmasi926.flv[/pro-player]

 

[ad#Google Adsense]

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir