11 Ağustos 2022 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Belediye meclis komisyonları yenilendi

Belediye meclis komisyonları yenilendi

Esenler Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantılarının ilk birleşimi Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda Esenler Belediye Meclisi’nin yeni dönemi için Meclis 1. ve 2. başvekilleri ile divan kâtibi, encümen ve ihtisas komisyonu üyelerinin seçimleri yapıldı. Meclis 1. Başkanvekilliği’ne Birol Hacıoğlu yeniden seçildi.

Esenler Belediye Meclisi’nin 4. Seçim Dönemi 3. Çalışma Yılı 2011 Senesi Nisan Ayı Meclis toplantıları ilk birleşimi Esenler Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından başlayan toplantıda meclis üyelerine oy pusulaları dağıtılarak Meclis 1. ve 2. Başvekili seçimleri yapıldı. Meclis 1. Başkanvekilliği’ne 27 oyla Birol Hacıoğlu, 2. Başkanvekilliği’ne ise 26 oyla Ömer Çetinkaya getirildi. Başkanvekillerinin belirlenmesinin ardından Meclis Divan Kâtibi üyelerinin seçimi için yapılan oylama sonucunda ise; AK Parti Belediye meclis üyesi Cafer Maden, AK Parti belediye meclis üyesi Yusuf Zabun, AK Parti Belediye Meclis üyeleri Levent Deniz, Orhan Vardar ve Saadet Partisi Belediye Meclis üyesi Fevzi Başoğlu bu görevlere seçildi.

Her görev kutsal

Yeniden Meclis 1. Başkanvekilliği’ne getirilen Birol Hacıoğlu seçildikten sonra yaptığı kısa konuşmada Esenler Belediye Meclisi’nin çatısı altında yapılan her görevin kutsal olduğunu belirterek, “Meclis çatısı altında bütün partilere eşit mesafede olacağız. Yeni dönemin ülkemize hayır getirmesini diliyorum” dedi. Toplantı daha sonra Encümen üyeleri ve İhtisas Komisyonları’nın yeni üyelerinin seçimine geçildi.  Yapılan oylamada; AK Parti Belediye Meclis üyeleri Resul Yıldız, Uğursay Kayaalp ve Birsen Kırkmalı Encümen üyeliğine seçildi.

Hakkında Site Yöneticisi

Kusursuzweb Hosting Hizmetleri 0212 699 17 07 - 0530 544 23 37

Göz Atın

Şehircilik Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü

Akıllı Şehir Esenle Akıllı Şehir Esenler Projesi, Esenler sınırları içerisinde yer alan askeri bölgenin belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.