23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler belediye meclisi,TBMM’yi aratmadı.

Esenler belediye meclisi,TBMM’yi aratmadı.

               Esenler belediye meclisi,TBMM’yi aratmadı                             Esenler belediye meclisi’nin 4’üncü seçim dönemi 4’üncü çalışma yılı 2012  yılının  Nisan ayı meclis toplantılarının 5 nisan 2012 Perşembe gününe ait ikinci birleşiminde kavga çıktı.İlk başlangıçta her şey normal giderken daha sonra karışan meclis TBMM’’deki kavgayı aratmadı. Esenler Belediyesi faaliyet raporunun görüşüldüğü meclis toplantısında tüm konuşmacılardan sonra söz alan Has Parti Esenler belediye  meclis üyesi Burhan Kocaman 2011 yılı faaliyet raporu üzerine söz aldı.Konuşmasının başında kendisine beş dakikalık bir süre tanınmasına sinirlenen Kocaman meclis başkanı Birol Hacıoğluna öyle bir söz söylediki  işte o anda mecliste kavga çıkacağının sinyallerini verdi.Kocama ,Hacıoğluna sayın:Başkan “SEL GİDER KUMU KALIR” Merak etme yine Esenler’ de seninle biz kalırız bu meclis üyelerinin çoğu ilçe dışından bir gün bunlarında meclis üyelikleri biter “dedi. Bunu üzerine meclis başkanı Hacıoğlu bıyık altından gülerek sanki merak etme bende giderim “dedi.Ve Kocamanı zaman konusunda uyarmaya devam etti. Kocaman 2011 faaliyeti üzerine konuşması gerekirken konuyu başka noktalara taşıyınca Esenler belediye başkanı M.Tevfik Göksu hedef şaşırma saadete gel diye kendisini uyardı.İşte tam bu sırada ok yaydan çıktı karşılıklı sözlü sataşmalar meclisin karışmasına neden oldu. Has Parti  belediye meclis  üyesi Burhan  Kocaman’ın konuşmalarını muhalefet partilerinin’ de yadırgamaları dikkatlerden kaçmadı.Kocaman satır aralarında Başkan Göksu’ya “evet Başkan Faaliyetlerinizi çok güzel anlattınız ağzınıza sağlık ancak  “ Esenleri en iyi bilenlerden biriyim ben size en zor ilçeye geldiğinizi söylemiştim.  Bu zamana kadar  ilçede yaptığınız tüm  işleri hep  tersten yapıyorsunuz yol, kaldırım yapıyorsunuz   yarın bozuyorsunuz.Allah aşkına bu sizce hizmet mi diye sordu Bakın Esenler ’de ana arter trafiği sıkışıyor. Evimizin önünde aracımızı park etmek için sokağımızda iki üç tur atıyoruz. Birlik mahallesindeki yer için size  belediye binası yapma yetkisi   verdik. Ne oldu? Dörtyol meydanında Dede oğluna ait bir r binanın istimlâkini yaptınız metre karesi 1000 lira’dan fakat iskânı olmayan yere ise tam  4,500 lira istimlâk bedeli ödüyorsunuz.Şimdi soruyorum sizin adalet anlayışınız bumu? Birlik mahallesindeki kültür alanının imarı var mı ? Tabiki  yok! Çünkü burası tarla,tarla yani sizin anlayacağınız buranın hiç bir şeyi yok buraya  9 milyon nasıl  ödüyorsunuz?Lütfen  bunu bize açıklamanızı istiyoruz.

 
Daha sonra sert tartışmalara neden olan konuşmasına Kocaman şöyle devam etti.  Evet ABBATTE’ nin yeri burası hastane için alındı kimden Albarakatürkten burayı daha önce meclis üyeniz Cafer Maden alacaktı 100 bin ABD Dolar da kaparo vermişti bunu engellediniz ve  3 milyon daha fazla miktara siz aldınız. Neden?Bunu da açıklar mısınız” dedi  Burhan Kocamanın sözlerine sinirlenen Göksü oturduğu yerden  “YALAN KONUŞUYORUSUN YALAN” dedi” 
Bu konuşmalardan sonra ortam iyice gerildi. Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yalan söylüyorsun diye oturduğu yerden tekrar edince   araya . belediye başkan yardımcısı Faruk Aydın girerek   Kocamana  terbiyesizlik yapma otur yerine dedi.Bunun üzerine    Kocaman Aydına  ağır tepki gösterdi.Ve Aydına sen  nasıl konuşursun böyle  diye tepki gösterince araya meclis başkanı Birol Hacıoğlu girdi ve Burhan Kocamanın konuşmasını kesti.Daha sonra kürsüyse çıkan belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kocaman ile ilgili verdi veriştirdi.Ve kürsüden sinirli bir şekilde indi.Yaklaşık 19 yıldır takip ettiğimiz Esenler belediyesinde ilk defa böyle bir olay yaşandı.Yaklaşık üç yılı geçkin süredir ilçede belediye başkanlığı yapan Göksu’nun ilk defa böyle sinirlendiği gözlendi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir