21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Oto tamirci esnafına müjde: Esenler’deki esnaf ilçe dışına çıkmayacak.

Oto tamirci esnafına müjde: Esenler’deki esnaf ilçe dışına çıkmayacak.

Oto tamirci esnafına  müjde. Esenler’deki esnaf  ilçe dışına çıkmayacak

.Esenler belediyesinin  ilçe’de bulunan yaklaşık dört yüz  oto tamirci esnafı için başlattığı  ilçe dışına taşınmayla ilgili çalışmaya  idari mahkeme dur dedi.Bun dan bir yıl önce Esenler belediyesi tarafın’dan ilçedeki  ana arterlerde faaliyet gösteren yaklaşık dört yüz adet oto tamircilerinin ilçe dışına taşınmaları noktasın’da bir çalışma başlatmış ve bu esnaflara tek,tek tebligat göndererek Mart sonuna kadar ilçe dışına taşınmalarını istemişti, Bunun üzerine ilçe’deki oto tamirci esnafı kendilerinin mağdur olduğu yönünde bir dizi çalışmalar başlatmış hatta bununla ilgili  bir dernek kurmuş ortak birde avukat tutmuşlardı.Esnafların çoğu avukata vekalet vererek hukuk mücadelesi başlatmışken diğer  bir esnaf  şahsi olarka yürütmenin durdurlmasıyla ilgili mahkemeye  başvuruda  bulunmuş ve karara ihtiraz etmişti.Mahkeme  esnafın başvurusunu değerlendirerek  mağduriyeti  haklı bularak yürütmeyi durdurması sonucu Esenler belediye meclisi’de Nisan ayı  Perşembe saat 11’de başlayan2. Birleşimin’de  belediyenin 2011 yılı  faaliyet raporlarının görüşülmesine ve  kabulüne  geçilmeden önce  aldığı karar gereği  ilçe’de faaliyet gösteren oto  tamirci esnafının ilçe dışına çıkarılması   yönündeki çalışmadan vaz geçti.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

2 Yorumlar

  1. BİZE VERDİĞİNİZ DESTEKTEN DOLAYI GAZETENİZE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ ESENLER OTOMOBİLCİLER DERNEĞİ

  2. aslında esenler belediyesi güzel bir uygulama yapmış ama yargıya takılmış,mantıklı düşünüldüğünde evlerle içiçe olan binaların girişlerinde faliyet gösteren bir iş yeri olmaz sağlıklı deyil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir