21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Belediye’den bir şevkat eli daha

Belediye’den bir şevkat eli daha

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kimsesizlerin kimi” projesi hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında yıllardır kapıları bile çalınmayan yaşlı ve kimsesiz Esenlerlileri bu kez de Hayat Hastanesi’nde görevli doktorlar ile Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaret etti.

Günü birlik çat kapı gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk durak, 70 yaşındaki Saliha Teyze’nin evi oldu. Samimi bir ortam içinde geçen ziyarette Hayat Hastanesi’nde görevli doktorlar ile Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri Saliha teyzeye kahvaltı hazırladı.
24 yıldır Esenler’de tek başına yaşadığını söyleyen Saliha teyze yaşadıklarını anlatırken duygularına haki olamadı ve şunları söyledi: “Astım hastası olduğum için sürekli ilaç kullanıyorum. Yalnız başıma bu hayatı göğüslememi sağlayan tek şey ibadetlerim. Hafızlığımdan dolayı mahalledeki çocuklara Kur’an dersleri veriyorum Onlar benim kimsesiz evimin neşe kaynakları. Sizin de desteğiniz manevi olarak beni diri tutuyor.”Saliha teyzenin vakarlı duruşundan etkilenen Hayat Hastanesi doktorları ile Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği astım hastası olan yaşlı kadının her zaman yanında olacaklarını dile getirerek yanından ayrıldı. “Tekrar geleceğiz” sözü ise 70’lik Saliha teyzeyi en çok sevindiren tek cümle oldu.Saliha teyzenin ardından ziyaretlerin ikinci durağı 14 yıl önce geçirdiği bir trafik kazasında sağ bacağını kaybetmiş ve protez kullanmak zorunda kalan 72 yaşındaki Salih amca oldu. Saliha teyze gibi Salih amca da misafirlerini karşısında görünce duygulu anlar yaşadı. Kendisini ziyarete gelenleri güler yüzüyle kapıda karşılayan Salih amca, misafirlerini dede şefkati ile öperek kucakladı. Rahatsız olduğu için konuşmakta güçlük çeken yaşlı adam, doktorların kendisine verdiği iğneleri göstererek sıkıntılarını anlattı.
Ziyaretlerin son adresi ise 13 yıldır böbrek hastası olan ve annesiyle beraber yaşayan 56 yaşındaki emekli öğretmen Binnaz teyze oldu. Ziyarette Rumeliler Sosyal Yardımlaşma-Dayanışma Derneği Başkanı Fettah Dindar ve eşi Binnaz teyzenin hatrını sorup, sohbet etti. Dindar ailesi emekli öğretmenin her zaman yanında olacaklarını dile getirerek orada ayrıldı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir