6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Burak Uygur’a Karate’de rakip yok

Burak Uygur’a Karate’de rakip yok

Burak Uygur’a Karate’de rakip yok, var diyen varsa çıksın

Burak UYGUR Şampiyonluk Serisine devam ediyor
11-14 Ağustos tarihleri arasında  Konya Selçuklu Belediyesi Spor Salonunda yapılan ve  774 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Ümit-Genç ve 21 Yaş altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda Esenler Uygur Spor Kulübü sporcusu Burak UYGUR Genç Erkekler -61 kg’da tüm rakiplerini  bir,bir farklı sonuçlar işe yenerek şampiyonluk kürsüsüne çıkmayı başardı.
 Burak UYGUR karşılaşmanın  ilk turunda İzmir bölgesinden müsabakaya katılan rakibi    Çağrı CANDAN’ı 2-0 yenerek bir üst tura çıktı.ÇAğrı Candan 2010 yılında avrupa 2.olmuştu.
Rakibini 2-0 lık üstünlükle geçen Uygur’a İkinci turda ise  Adana bölgesinden  çıkan rakibini aynı sonuçla  10-0 yenerek üçüncü tura çıktı,
Burak Uygur’un Üçüncü turdaki rakibi ise  Bursa Orhangazi Belediye sporcusu  idi bu rakibinide rakibini 4-1 yenip final kapısını aralayan Uygur’a yine yarı final maçındaki rakibi ,
  Bursa Büyükşehir Belediyesi sporcusu  idi bunuda 1-0 geçen Uygur,
Final müsabakasında  ise daha önce Dünya 3.lüğü bulunan Balıkesir Bölgesinden  Susurluk Spor Kulübü adına müsabakaya katılan    Ahmet Göksel KARACAN’ idi Burak Uygur Karacan’ıda 2-1 mağlup ederek altın madalyayı Esenler’e getirmeyi başardı.
 Burak UYGUR’a bu başarısından  dolayı  Türkiye Karate Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin isteği doğrultusunda Şampiyonluk madalyasını Burak UYGUR’un babası ve aynı zamanda Antrenörü olan  Zeki UYGUR taktı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir