21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Cumhuriyetimiz’in kuruluşu’nun 89.yıl kutlamaları bu gün başladı

Cumhuriyetimiz’in kuruluşu’nun 89.yıl kutlamaları bu gün başladı

Esenler Nene Hatun parkında gerçekleşen ilk  törene   ilçe  Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan Bulut, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, siyasi parti  ilçe başkan ve yöneticilerinin bazıları  bazı  dernek  başkan ve yönetim kurulu  üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Cumhuriyetimizin kuruluş kutlamaları çerçevesinde tören alanında istiklal marşı okunurken çevredeki insanların ayağa kalkmamaları dikkatleri çekerken bazı saygısızların uyarılmalarına rağmen hala kendilerine çeki düzen vermemeleri barddağı taşırdı.Bu olumsuzluklara rağmen tören saygı duruşu ve istiklal marşı’nın okunmasının  ardın’dan Atatürk’ün anıtına  çelenk konuldu.Cumhuriyet Halk Partisi Esenler ilçesi ise aynı gün saat 14’de  tören alanına çelenk koydu. 

Öte yandan 29 Ekim Pazartesi günü ise 09:00 da Esenler Kaymakamlık makamında protokol sırasına göre tebrikler kabul edilecek. Kemer stadında saat 10:00’da başlayacak kutlama programı 11:00’de sona erecek. Günün son programı ise Esenler Belediyesi tarafından Kültür Merkezinde düzenlenecek. Esenler Sanat Evi (ESEV) Türk Sanat Müsikisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla özel bir konser verecek. Saat 19:30’da başlyacak programda, İnce Saz grubunun solisti de önemli eserler seslendirecek.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir