22 Şubat 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Dernek kuruldu fakat ,tartışma durulmadı.

Dernek kuruldu fakat ,tartışma durulmadı.

Dernek kuruldu,Tartışma durulmadı
adıyamanYaklaşık bir ay önce  Esenler’de   kurulan  kısa adı (ES-ADER ) Adıyamanlılar Derneği  kuruldu kurulmasına ama hala tartışmaları üarinden atamadı. Kurucular kurulunda yer alan  15 üyeden sadece 3’ünün Esenler’de ikamet ettiğini bildiren ÇOĞ-DER Başkanı Nihat SALTAŞ’ın tepkisi devam ediyor.Saltaş gazetemize yaptığı   açıklamada”evet  Esenler’de yeni kurulan derneğin kuruluşunda hileyi şerh var. Saltaş açıklamasını şöyle sürdüdü  “ Geçen ay Esenler ilçemizde “Adıyamanllılar Derneği  adı altında bir dernek kuruldu. Kurulan derneğin yönetim kurulu listesin’deki üyelere baktığımızda sadece 3 kişinin Esenler ilçesinde ikamet ettiğini görüyoruz. Diğerlerinin hepsi başka İlçeler’de  ikamet eden insanlardır. Kaldı ki Esenler’ de bir dernek kurulacaksa öncelikle Esenler ilçesinde oturan Adıyamanlı hemşehrilerimize  danışılması ve onlarla birlikte hareket edilmesi gerekirdi. Ancak yangından mal kaçırırcasına kurulan bu derneğin kuruluşu şaibeli olmuştur.
Gerçek şu durki   biz Adıyaman ÇOĞ-DER’ inde aralarında bulunduğu derneklerin bu oluşumdan haberleri olmamıştır. Ben şahsen bunlardan dört dernekle konu üzerine  görüştüm bu konuda fazla detaylı bilgilerinin  olmadığını ifade ettiler. Bu nasıl oluyor da Esenler Adıyaman Derneği kuruluyor Esenlerde ki Adıyamanlıların haberi olmuyor ” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir