12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Diğer esnaflar gibi Konfeksiyoncularında derdi büyük

Diğer esnaflar gibi Konfeksiyoncularında derdi büyük

Esenler esnafının sıkıntılarını en aza indirmeyi amaçlayan Esenler Belediyesi, “Esnaf Buluşmaları” projesi kapsamında bu kez konfeksiyoncu ve ütü paketleme işi yapan esnaflarla bir araya geldi.

Esenlerin ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal, çevre ve diğer sorunlarını gerçekçi bir zeminde ele alarak Esenler esnafının sorunlarını paylaşmak ve mutluluğunu sağlamak amacıyla Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Esnaf Buluşmaları” projesi aralıksız devam ediyor. Proje kapsamında her ay Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde periyodik aralıklarla toplantılar düzenleyen Esenler Belediyesi, bakkallar, gıda işletmecileri, kuaförler ve kahvecilerden sonra şimdi de ilçede hizmet veren konfeksiyoncu ve ütü paketleme yapan esnaflar bir araya geldi.
Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda sorunlarını, istek ve taleplerini Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş’a ileten konfeksiyoncu ve ütü paketleme işi yapan esnaflar; çözüm önerilerini hep birlikte tartıştı.
Esnafların tüm sıkıntılarını dinleyen Ruhsat ve Denetim Müdürü Yeşiltaş ise; esnafı mağdur etmek için değil, el ele verip hep birlikte sorunlara çözüm üretmek ve esnafın mutluluğunu sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Toplantıda tek tek sıkıntılarını anlatan konfeksiyoncu ve ütü paketleme işi yapan esnaflar, özellikle ruhsat konusundaki sıkıntılarını ve eleman ihtiyacını dile getirdiler. Merdiven altlarında faaliyet gösteren konfeksiyonlardan yana şikayetlerini de söyleyen esnaflar, Esenler Belediyesi’nin bu soruna el atması gerektiğine dikkat çektiler.
İşletme sahiplerinden bazıları da ilçede hizmet eden konfeksiyon işletmecilerin dayanışması ve birlikte hareket etmesi için bir dernek kurulmasını ve bu derneğin kuruluşuna da Esenler Belediyesi’nin ön ayak olmasını talep ettiler.
Tüm imkânları esnaf lehine kullanıyoruz
Toplantıda bütün sorulara cevap veren Ruhsat ve Denetim Müdürü Yeşiltaş ise; Esenler’de yüzde 20 oranında merdiven altlarında faaliyet gösteren konfeksiyonun olduğuna dikkat çekerek, bu işletmelerle ilgili gereken çalışmaların yapıldığını söyledi. Konfeksiyoncuların eleman sıkıntısı konusuna da çözüm önerisi sunan Yeşiltaş, konfeksiyoncuları Esenler Belediye Kariyer Merkezi (ESKAM)’a yönlendirdi. Ruhsat konusunda yaşanan sıkıntılara da açıklık getiren Yeşiltaş, “Bina kaçak değilse, hakkında yıkım kararı yoksa, iskanı olmadığı halde daimi ruhsat veriyoruz” dedi. Ruhsatı vatandaşın ayağına kadar götürdüklerini söyleyen Yeşiltaş, esnafın mağdur olmaması için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını ve tüm imkânları esnaf lehine kullanmaya çalıştıklarını söyledi.
Konfeksiyoncuların dernek kurma fikirlerini de olumlu karşılayan Yeşiltaş, birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin doğru bir karar olduğunu belirterek, “Örgütlenerek dayanışma içinde hareket etmenizin daha verimli olacağını düşünüyorum” dedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir