28 Eylül 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / EDİM (Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi) 7/24 hizmette

EDİM (Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi) 7/24 hizmette

EDİM (Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi)

Esenler’de hayırseverlerin yardıma muhtaç vatandaşlarımıza daha kolay ulaşmasını sağlayan EDİM Kart, ihtiyaçların gerçek kişilere iletilmesinde önemli rol oynayarak yaşam kalitesini yükseltiyor.

Esenler’de İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü “EDİM” ile Gülüyor!

Hayırseverler tarafından yapılan yardımların, Esenler’de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amacıyla kısa adı EDİM olan Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi’ni hayata geçirdik. Gerçek ihtiyaç sahibi kişi ve aileleri belirleyerek, EDİM Kart adını verdiğimiz kredi kartına benzer yardım kartları geliştirdik. Ailelerin ihtiyaç durumu ve çocuk sayısına göre bu kartlara aylık kredi yüklemesi yaptık. Eskiden kapı kapı dolaşılarak poşetlerle yapılan erzak dağıtımına son verdik.

Böylece hem yardım alan kimseler başkaları tarafından görülmemekte hem de kendisi veya ailesi için ihtiyaç duyulan malzemeyi seçerek yardımların daha etkin bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Yardıma muhtaç vatandaşların, sosyal belediyeciliğin nimetlerinden yararlanarak EDİM Kart ile alışveriş yapmalarına olanak sağladık. “İyilik Kapısı EDİM Hayır Market Projesi”, Türkiye genelinde yapılan Sosyal Belediyecilik Proje Yarışması’nda büyükşehir ilçe belediyelerinin projeleri arasından sıyrılarak birinci olmuş bir sosyal yardımlaşma projesidir.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir