18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / EDİM (Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi)

EDİM (Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi)

EDİM (Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi)

Esenler’ de hayırseverlerin yardıma muhtaç vatandaşlarımıza daha kolay ulaşmasını sağlayan EDİM Kart, ihtiyaçların gerçek kişilere iletilmesinde önemli rol oynayarak yaşam kalitesini yükseltiyor.

Esenler’ de İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü “EDİM” ile Gülüyor!

Hayırseverler tarafından yapılan yardımların, Esenler’ de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amacıyla kısa adı EDİM olan Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi’ni hayata geçirdik. Gerçek ihtiyaç sahibi kişi ve aileleri belirleyerek, EDİM Kart adını verdiğimiz kredi kartına benzer yardım kartları geliştirdik. Ailelerin ihtiyaç durumu ve çocuk sayısına göre bu kartlara aylık kredi yüklemesi yaptık. Eskiden kapı kapı dolaşılarak poşetlerle yapılan erzak dağıtımına son verdik.

Böylece hem yardım alan kimseler başkaları tarafından görülmemekte hem de kendisi veya ailesi için ihtiyaç duyulan malzemeyi seçerek yardımların daha etkin bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Yardıma muhtaç vatandaşların, sosyal belediyeciliğin nimetlerinden yararlanarak EDİM Kart ile alışveriş yapmalarına olanak sağladık. “İyilik Kapısı EDİM Hayır Market Projesi”, Türkiye genelinde yapılan Sosyal Belediyecilik Proje Yarışması’nda büyükşehir ilçe belediyelerinin projeleri arasından sıyrılarak birinci olmuş bir sosyal yardımlaşma projesidir.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir