23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Emlak alım ve satışları mercek altına alındı

Emlak alım ve satışları mercek altına alındı

 Emlak  alım ve satımları  mercek altına alındı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de artan emlak   fiyatları  Hazine ve  Maliye ve Bakanlığı  gelir idaresi başkanlığı alıcıları, satıcıları ve komisyoncuları yakın takibe alarak bunlarla ilgili yetkili birimleri  acil  harekete geçirdi. Bu noktada emlak alım ve satışlarına yönelik Hazine  ve Maliye bakanlığı  gelir idaresi başkanlığı   tarafından  “Ön Tespit ve İzah Değerlendirme Komisyonu” adında bir birim oluşturulurken  emlak  alan, satan   ve aracı olan vatandaşlara yazı gönderildi.

“Vergiye uyum maliyetlerinin azaltılması gibi amaçlarla ‘İzaha Davet Müessesesi’ ihdas edilmiştir. Bu kapsamda:

* Yapılan izahın yeterli bulunması durumunda bir vergi incelemesi veya takdire sevk işlemi yapılmamakta,

* Tespit edilen hususlarla ilgili olarak beyanname verilmesi durumunda, vergi ve izah zammının belirlenen sürede ödenmesi şartıyla, indirimli vergi ziyaı cezası (yüzde 20 oranında) uygulanarak mükellefler daha ağır müeyyidelerden korunmakta,

* Yapılan izahın yeterli bulunmaması ve beyannamenin de verilmemesi durumunda ise vergi incelemesi ya da takdir komisyonuna sevk işlemi yapılmaktadır.”

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir