22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / “Otistik Çocuklar Hidroterapi”Havuz açılışın’da bir müjdeli haber daha geldi.

“Otistik Çocuklar Hidroterapi”Havuz açılışın’da bir müjdeli haber daha geldi.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu  Otistik Havuzu açılışından  İBB tarafından açılacak Özürlüler Merkezinin  müjdeli haberini de verdi.

Esenler Engellelerini sevindirecek İBB tarafından hayata geçirilecek olan Özürlüler Merkezi haberinin  gelmesi Engellileri ve Portokolü sevindirdi. Aslında Esenler bu gün iki sevindirici haberi birden yaşadı. İlki bu gün Esenler Yunus Emre İlköğretim okulunun   arka tarafında “Hidroterapi Havuz ” açılışı açılış esnasında konuşan  Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu  esnasında yaptığı konuşmada ikinci müjdeyide verdi.

Madenoğlu konuşmasında bu gün “Engelliler için iki önemli bir gün birincisi şu anda biraz’dan açacağımız “Hidroterapi Havuzu “ikinciside  İBB tarafından özürlüller için açılacak bir merkezin yer tutma çalışmalarının başlaması.Bu noktada İBB Sağlık Dairesi Başkanı sayın:Muzaffer Saraç beye ve İBB eski Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşıya huzurlarınızda teşekkür ediyorum çünkü bu müjdeyiş biraz önce bana verdiler”dedi.Bu gün açılan “Otistik Çocuklar Hidroterapi Havuzu “açılış programı bir dakikalık  saygı duruşunun ardından  istiklal marşının okunmasıyla başladı daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.İlk Konuşmayı  Yunus Emre ilk Öğretim okul müdürü Mehmet Yakupoğlu yaptı.

Okul Müdürü Mehmet Yakupoğlu Bugün Yunus Emre ilk Öğretim Okulunda tarihi bir gün yaşanıyor”dedi.

Yakupoğlu konuşmasında bu gün bizim için çok önemli bir gündür bize bu günü yaşatan ilçe kaymakamımız sayın:Nazım Madenoğluna ve İBB  Spor AŞ  eski Genel  Müdürü Ayhan Bölülbaşına ve diğer emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum”dedi.Daha sonra Esenler Otistik Çocuklar Dernek Başkanı Bakir Yağızda çok kısa bir konuşma yaparak bu havuzu çocuklarımıza kazandıranlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum diyerek bu gün Esenlerde yaşayan “Otistik Çocukların “günüdür”dedi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercanın kanuşmasının ardından İBB Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç konuşmasında”Bu gün burada çok önemli bir işe imza atıyoruz.

Yunus Emre ilk Öğretim Okulundaki Otistik Hidroterapi Havuzu açılışından önce Atışalan Köy içinde bulunan  Bir binayı İBB eski genel müdürü Ayhan Bölükbaşı ve İBB Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç Esenler Özürlüler Merkezi için bina yerini incelediler.

Buna vesile olan  herkese huzurlarınızda teşekkür  .

ediyor inşallah ilerleyen günlerde Esenlerde yaşayan Otistik Çocuklarımıza müjdeli haber vereceğiz”dedi.Daha sonra mikrofona gelen Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Temel ise yaptığı konuşmada Esenler belediyesi olarak  okullara ve engellilere bu güne kadar sürdürdüğümüz desteği bundan sonrada sürdüreceğiz”dedi.Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yaptığı son konuşmada “evet sayın konuşmacılarında belirttiği gibi  bugün engelliler adına çok önemli bir gün bu günde burada bulunan tüm konuklara huzurlarınızda teşekkür ediyorum Nazım Madenoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü.”Şunu unutmamak gerekirki her sağlam insan bir engelli adayıdır.Bu noktadan hareket ile yarın kimin ne oalcağı belli değildir.Bu gün” Otistik Çocuklarımızın Hidroterapi Havuzunun” açılışı bize çok hayırlı ve uğurlu geldi.şu anda İBB’nin Esenlerde Özürlüler merkezi açacağının  müjdesini sizlerle paylaşmak istiyotum sayın:Daire başkanımız Muzaffer Saraç ve İBB Spor Aş eski genel müdürümüz Ayhan Bölükbaşı bunun müjdesini verdiler  bende bu müjdevi onlar adına sizlere veriyorum.İnşallah bu merkez de en kısa zamanda hizmete  açılır”diyerek konuşmasını noktaladı.

Madenoğlunun konuşmasının ardından Üsküp Yöresi Halk oğunları,OÇEM Öğrencilerinin şiirleri,OÇEM Öğrencilerinin Gösterileri,2-A Sınıfı Öğrencilerinin Kurdele ve Bale Gösterileri,Müzik Öğretmeni Ergin Çalışkan öğrencilerinin Keman Dinletisi,Karadeniz Yöresi Halk Oyunları Gösterileri,ve Havuz açılışına geçilerek program son buldu.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

2 Yorumlar

  1. İstanbul gibi bir mega kentte, sağlık bakımından da birbirinden çok farklı sorunları olan insanlarımız yaşıyor. Otistik değil ama ;bazı sporları yaptıkları takdirde, sağlığı daha kötüye gitmeyecek; hatta düzelebilecek her yaştan hastalarımız var..Doktorlarımız suyun kaldırma kuvvetiyle hareketi kolaylaştırdığından dolayı yüzmeyi öneriyorlar.Fakat İstanbul da yaz-kış yüzülecek havuz bulmakta zorluk çekiyoruz.Çünkü mevcut bulunan çok az sayıdaki havuzlar zaten sağlıklı insanlara göre yapılmış neredeyse olimpik havuzlar…Ağrı çeken ve hareket kısıtlılığı bulunan ve hatta yüzme bilmeyen insanlarımıza hiç bir şekilde faydalı olmuyor…İBB Başkaınımız Sayın Kadir Topbaş’ın İstanbul umuzun her sorununa çare bulduğu gibi bu sağlık sorunumuza da bir çözüm bulacağına inanıyorum.Ama bu derdimiz kendisine bildirilirse tabii ki….Saygılarımla….—Hüda Elhüseyni—-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir