21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Namık Kemal Zeybek DP Genel Başkanı Oldu

Namık Kemal Zeybek DP Genel Başkanı Oldu

DP Parti Cumartesi Gerçekleştirdiği Genel Kurulda aday olmayan mevcut genel başkan Hüsamettin Cindoruk’un yerine seçilen Bayburtlu Aydın Doğanında bacanağı olan eski kültür bakanı Namık Kemal Zeybek  kongreden sonra “artık DP’nin  iktidara gelme zamanı gelmiştir”dedii. Demokrat Parti 10. Olağan Büyük Kongresi’nde, DP Genel Başkanlığı’na seçilen Namık Kemal Zeybek, Divan Başkanı Osman Çilsal’ın, kesin sonuçları açıklamasından sonra bir “teşekkür” konuşması yaptı. Zeybek konuşmasında, “Menderes, kahpece şehit edildi” dedi.

Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapılan Demokrat Parti 10. Olağan Büyük Kongresi’nde, Namık Kemal Zeybek Genel Başkan seçildi.

Seçimlerden sonra, DP Genel Başkanı olarak ilk konuşmasını yapan Namık Kemal Zeybek, şunları söyledi:

“Değerli kardeşlerim, değerli dostlarım, gönüldaşlarım. Buraya gelirken oturduğum, çocukluğumun geçtiği bir semtten geçtim. Atıf Bey Mahallesi’nde ortaokul ve lise yıllarım geçti. Bentderesi semtinde, bir dere vardı. 1960 öncesinde ben, lise öğrencisiyken o dere taştı. Birçok can, birçok ev, birçok mal sel sularına karıştı. Derken, yüksekçe bir yerden sele bakarken yanımızda, Allah Rahmet Eylesin, şehit Başbakan Adnan Menderes’i gördüm. Yanında yetkililerle suya bakıyor, bir şeyler tarif ediyor ve ağlıyordu. Sonra o derenin üstü tamamen kapatıldı, köprüler yapıldı, inşaat yapıldı. Ben, sabahları erken saatlerde Gazi Lisesi’ne giderken, saat altı buçukta rahmetli Menderes’i orada inşaatı denetlerken gördüm.

Orada görüp aşık olduğumuz o insan ve aslında bütün milletimizin bir dönem aşık olduğu, hatta Demokrat Partili olmayanların bile Londra’daki bir uçak kazasından sonra kitleler halinde onu karşılamaya gittiği o insan, ne yazık ki demokrasiyi içine sindirememiş bir takım çevreler tarafından kahpece şehit edildi.

Bunu başka türlü anlatmak mümkün değil. Bunları söylüyoruz çünkü bunlar unutulmamalı. Başbakan olmuş insan, sabahın altısında, altı buçuğunda dahi bir inşaatı denetlemek için evinden kalkıp yollara düşüyorsa, o zaman biz ne yapmalıyız?

“Bu bir yeniden doğuş kurultayı oldu.”

Şimdi bize büyük bir yük düşüyor. Asıl işimiz şimdi başlıyor. Bu bir yeniden doğuş kurultayı oldu. Siz ortaya bir şaheser çıkardınız. Bu, görkemli bir kurultay. Bu kurultay bugün Türkiye’de konuşulmaya başlandı ve konuşulacak. Şimdi burada değerli basın mensupları var. Birçok insan mazeret arar ve der ki, ‘Biz söylüyoruz ama basında yer almıyor.’ Hayır, sen basında yer almasını sağlayacaksın. O da senin görevin. Sen eğer kayda değer bir konuşma yaparsan, onun haber değeri varsa, basında yer almaması mümkün değil. Bizim televizyonlarımız ve gazetelerimiz de haber satarak geçimlerini sağlarlar. Sen onlara haber vereceksin. Bu işlerin bir bilimi, tekniği vardır, bilirsen, siyasetin biliminden haberdarsan, bunları yaparsın. Bunları yapacağız inşallah. Hep birlikte yapacağız.


Genel Başkan seçilen Namık Kemal Zeybek, “İnşallah bu emekler birleşecek ve mukaddes bir hareket halinde Demokrat Parti yeniden dirilecek” diye konuştu.

“Ben size, rahatlık vaat etmedim”

Size çok teşekkür ederim, çok yoruldunuz. Bu, daha başlangıç, daha çok yorulacaksınız, çok yorulacağız. Ben size rahatlık vaat etmedim. Ben size yan gelip yatma vaat etmedim. Ben size hem kendi emeğimi, hem sizin emeğinizi vaat ettim. İnşallah bu emekler birleşecek ve mukaddes bir hareket halinde Demokrat Parti yeniden dirilecek. Atatürk’ün, Bayar’ın, Menderes’in Demokrat Partisi, Demirel’in Demokrat Partisi, Özal’ın Demokrat Partisi. Bunların toplamıdır Demokrat Parti. Yan kollar da gelecek. Demokrat Parti’nin ana damarları atacak, can damarları da gelecek. Bizden ayrılmış olan damarlar, onlar da gelecek.Genel Başkan Zeybek, delegeyi ve Demokrat Partilileri selamladı.

İnşallah Türkiye’nin kötüye gidişi düzelecek. Bütün fetret dönemlerinden sonra, karmaşa dönemlerinden sonra, karışıklık dönemlerinden sonra diriliş başlar, diriliş dönemleri başlar. Eğer Çelebiler fetreti olmasaydı, Fatih Sultan Mehmet olmazdı.

Evet, bu fetrettir, çekilmedir, bitiştir. Şimdi gelen coşma vaktidir, kabarma vaktidir. Artık bundan sonra olacaklar olacak. Bunu da Allah’ın izniyle kimse engelleyemez.

Sizlere can sağlığı diliyorum. Allah’tan size güzel bir hayat diliyorum, bitmez tükenmez enerji vermesini, güç vermesini diliyorum. Mübarek olsun, kutlu olsun, hayırlı olsun.”

İŞTE DP YENİ GENEL İDARE KURULU ÜYELERİ

Demokrat Parti’nin yeni Genel İdare Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Salih Uzun, Ahmet Uyanık, Osman Çilsal, Gültekin Uysal, Ayşe Sucu, Hasan Basri Coşkun, Erkut Şenbaş, Bekir Ongun, Agah Oktay Güner, Bülent Erdinç, Ali Öz, Vedat Çınaroğlu, Yavuz Tekeli, Sabahattin Bulut, Ergun Özdemir, Bünyamin Altuner, Cengiz Atak, Galip Çetin, Nuran Talu, İbrahim Çetinkaya, Rauf Bozkurt, Tolga Batallı, Zekariya Er, Salih Babayiğit, Haydar Altuntaş, Mecid Hazır, Fuat Kara, Ahmet Ruguncı, Fisün Yaşar, Tahir Dengiz, Necmi Hoşver, Deniz Sülün, Cahit Kale, Ergüven Yakan, Aşkın Çelik, Ahmet Han, Ali Dünya, Asım Kaleli, Sabahattin Öztürk, Feraye Kefeli Keleşoğlu, Cem Karakeçili, Baki Mert, Ahmet Yaprak, Mustafa Öge, Mustafa Uğur Ener, Serkan Tatlıcı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir