18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / (Esedef) 20 Ağustos’daki 100 bin kişilik iftar konusunda belediye başkanına bir mektup yazdı

(Esedef) 20 Ağustos’daki 100 bin kişilik iftar konusunda belediye başkanına bir mektup yazdı

ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

AÇIK MEKTUP,

08/08/2011 PAZARTESİ BELEDİYE MECLİSİ ÖZEL SOMALİ (DOĞU AFRİKA) GÜNDEM TOPLANTISINDA, Esenler Belediyesi, tarihin en büyük insanlık dramlarından birinin yaşandığı Somali’ye yardım etmek için harekete geçti. Belediyenin öncülüğünde tüm siyasi partiler-işadamları-muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile başlatılan yardım kampanyasının ilk gününde 100 bin kişilik iftar hedefi rahatlıkla aşıldı.

Bu öncü girişiminizi taktirde karşıladığımızı ve Esenler Dernekler Federasyonu (ESDEF) olarak tam destek verdiğimizi, özel gündem Somali Meclis Toplantımızda üye derneklerimizin kampanya ya özveri ile katılmalarından da anlaşılmaktadır.

 

Dünyamız, gerçekten karanlık bir süreçten geçerken Afrika Boynuzuda da ölüm, aclik ve kuraklık özellikle çocukların üzerinde bir akbaba gibi kol geziyor.Bu çerçevede bu bölgelere yaptığımız ve yapacağım yardımlar insanlık adına çok büyük önem arzediyor.

“GELİN İPTAL EDELİM.”

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde yapılmasını düşündüğünüz-organize ettiğiniz.

“20 AĞUSTOSTA ATIŞALANI CADDESİNDE DÜNYANIN EN BÜYÜK İFTAR SOFRASINI KURUYORUZ.

HAYDİ ESENLER ! 100 BİN KİŞİLİK İFTARA SENDE KATIL ! “

İftar sofranızı-(soframızı) , Doğu Afrika da her saniye gerçekleşen Afrikalı inci gözlü siyah çocuklar için “GELİN İPTAL EDELİM.”

Gelin bu iftar sofrasını, Afrikalı inci gözlü siyah Çocuklar ölmesin YARDIM kampanyasının içine dahil edilim.Göreceksiniz bu girişimimiz, halkımızın yüreklerindeki sevgi rekorlarını kıracaktır.Bunu gerçekleştirirsek  eğer, topladığımız Somali yardım miktarlarını da ikiye katlamış ve daha anlamlı kılmış olacağız.

Bir organizasyon yapılmış ve iptal edilemez diye bir düşüncemiz yok.

Somali özel meclis toplantısında kapanışa yakın kısmında bir sözünüz çok manidardı gerçekten.

Şunları söyleyerek sözlerinizi tamamlamıştınız.

“Gelin hepimiz, bu Ramazan boyunca (sanki yedim) diyerek Somali’deki kardeşlerimizin hiç olmazsa bir günlüğüne doymalarına katkı sağlayalım.

ŞİMDİDE ŞÖYLE DEME ZAMANI DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.

“SANKİ YAPTIK-100 bin kişilik iftar sofrasını SANKİ KURDUK”

diyerek gelin iptal  edelim ve SOMALİ DEKİ kardeşlerimiz hiç olmazsa bundan da faydalansınlar ve yaptıklarımız ve yapacaklarımız daha anlamlı olsun.

ESENLER DERNEKLER FEDERASYONU

 

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir