27 Şubat 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / ESENLER BELEDİYE BAŞKANI

ESENLER BELEDİYE BAŞKANI

        ESENLER BELEDİYE BAŞKANI

                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                   “M.Tevfik GÖKSU”

   İstanbul“un  En güzel ilçelerinden biri olan Esenler, Başkan GÖKSU seçildikten sonra ciddi değişim gösterirken,  bir önceki dönem için Esenler Halkın“ın geçen 15 yıla üzüldüğünü her kanaat önderinin ifade etmesi  ise Başbakan”ın esenlerde yaptığı köklü değişikliğin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor…

Ramazan etkinlikleri dolayısı ile Malatyalılar gecesine katılan başkan GÖKSU yaptığı olağan üstü bir konuşma ile insanları düşünceye zorlarken, İşlediği ana tema Afrika ve Afrikada açlıktan ölen çocuklar oldu.

Başkan GÖKSU;

“Her oruç tutan akşam iftar ve sahurda israftan kaçınarak öğününü yarıya indirerek arttırdığı diğer öğünü afrikadaki bir ismi aynı dini aynı Müslümanı doyurması hayırlara vesile olacaktır. Bunu ferdi olarak ben ailemde başlattım sizinde  bu konuda atacğınız adım inşallah hayırlı olacaktır”

İfadesi, Malatyalı”ların  yoğun ilgi gösterdiği gecede ayakta alkışlandı…

Gecenin en güzel anlarından biri  ise,  başkan GÖKSU tarafından 100 bin kişi ile açılacak iftara esenlerde oturan Malatyalıların katılma sözünü net bir şekilde hep bir ağızdan 

“ söz katılacağız “

 Demesi oldu..

Malatya”yı temsilen toplamda 30 derneğin katılması ve dernek yöneticilerinin başkan GÖKSU nun düzenliyeceği 100 bin kişilik iftar proğramına yemek konusunda destek vereceklerini açıklamaları başkan Göksu için ayrı bir memnuniyet ifadesi oldu..

Geceye katılan siyasilerden aslen malatyalı olan ve istanbul millet vekili olan Mevlüt Aslanoğlu ile birlikte skandal kasetler ile MHP den ihraç edilen, Buna rağmen MHP yönetiminin ihracını önemsemeden adaylıktan çekilmeyen , ihraç edildiği partinin seçmenlerinin oyu ile meclise giren İhsan Barutcu da katıldı.

 Kendisinin seçilmesine vesile olan seçmenin vekili olmazken , Hiç olmazsa Millet vekili olduğumu bağımsızda olsam malatyalı olmam münasebeti ile malatyalıları yanıma alayım çabaları ile malatyalıların en küçük etkinliğine dahi koşar adım gelen İhsan Barutcu ya hiç  ilgi olmadı.

Geceye katılan bir çok Malatyalının 10 yıl il başkanlığı döneminde hiçbir etkinlipimize katılmayan Barutcunun katılacağı bir proğram olmadığından şimdilerde malatya gecelerini kaçırmaması malatya ve malatyalıları sığınacak liman olarak seçtiği yorumlarına neden oldu.

Gecede Kültür Merkezi yönetiminin  İstanbul Millet Vekili Mevlüt aslanoğluna konuşma vermemesi ise ; Eğer Aslanoğlu konuşsa idi Barutcu da konuşabilirdi, bu nedenle konuşma verilmemiş olabilir diye yorumlandı.

Bu söylenti  ise kulaktan kulağa malatyalılar arasında dolaşan bir sohbetti.

Malatya ramazan etkinlikleri gecesine katılan sivil toplum kuruluşları yöneticileri Görünürde Başkan M.Tevfik GÖKSU ve ekibinin iyi işlere imza attığını bir dönem daha başkana şans tanındığı taktirde esenlerin yıldızının daha parlayacağı hatta ikinci 5 yılında esenlerin yükselişinin yakalanması zor bir ilçe olacağını ifade etmeleri.

Başkana olan sonsuz güvenin en açık ifadesi idi.

Teşekkürler  Göksu Ve Teşekkürler Göksu Ekibi..

 İbrahim Erdem KARABULUT

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Esnaf Odası Başkanı ŞAHİN :Poliklinik açılışı yaptı

Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şükrü Şahin  Esenler’ de  yeni faaliyete başlayan Ağız Diş …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir