18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler’de son aşure

Esenler’de son aşure

 Esenler’ deki  Pir Sultan Abdal Derneği Esenler Şubesinde dualar edildi. İkramlar yenildi

Esenler Pir Sultan Abdal Derneği  muharrem ayı nedeniyle Esenler’deki   şube  merkezinde yemekli bir Aşure programı düzenledi.

Pir Sultan Abdal Derneği Esenler şubesinin Porgramına Esenler   Kaymakamı Nazım Madenoğlu,Esenler belediye başkanı M.Tevfik Göksu,CHP Esenler ilçe başkanı Şuayip Vardar ve yönetim kurulu üyeleri   , AKP   Esenler ilçe teşkilat başkanı ve gençlik kolları başkanın ,      yönetim kurulu üyeleri,belediye meclis üyeleri, diğer siyasi parti temsilcileri,dernek başkanları ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.Pir Sultan Abdal Derneği    şube başkanı Nadir Çatak ve yönetim kurulu üyelerinin kapıda karşıladıkları misafirler programdan sonra dernek merkezin den gayet memnun ve  hoşnutlu bir şekilde ayrıldılar.

Programın ilk konuşmasını  Esenler  Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Madenoğlu konuşmasın’ da ”Muharrem ayının ehemmiyetini ve Aşurenin önemini, Bu ayda  neden? Aşure ikram edildiğini anlattıktan sonra konuşmasını noktala dı. Madenoğlu’ nun konuşmasının ardından mikrofon Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu ya verildi .Göksu konuşmasın’ da bu ülkede yaşayan her farklı görüşe sahip    insanların  sadece kardeşlikten başka bir şey düşünmediklerini belirterek kendisinin suni bir ailenin çocuğu olmasına rağmen  erkek kardeşlerinin isimleri Hasan, Hüseyin,Ali, Kız kardeşlerinin isimleri ise Hatice,Fatma olduklarını  bu noktada bizim içimizde  bütün kardeşlik,bütün iyilik  var. Ancak yezitlik  yok ”dedi.Göksu: Hacı Bektaş-ı Veli Derneğinin kendilerinden bir Cem Evi yeri istediklerini belirterek inanın Esenler’ de şu anda bir cm dahi yer yok okul yerlerimizi dahi kamulaştırarak yapıyoruz.İlçede her sınıfta 90 çocuk okurken şimdi 70 çocuk okumaktadır.İlçede şu ana kadar tam 400 milyonluk kamulaştırma yapıldı.Ancak şimdi uygulayacağımız kentsel dönüşümden arta kalan yerlerimiz olacak inşallah o zaman Esenlere bir Cem evi yeri tahsis ederiz” diyerek konuşmasını noktaladı.Göksu’nun konuşmasından sonra CHP Esenler ilçe başkanı Şuayip Vardar” da Muharrem ayının anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptıktan sonra dede tarafında dua edildi ve ikramlara geçildi.Programa katılan misafirler verilen ikramları  afiyetçe yedikten sonra Pir Sultan Abdal Derneği Esenler Şubesinden  memnun bir şekilde  ayrıldılar.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir