22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler eğitim ve öğretime buruk başladı

Esenler eğitim ve öğretime buruk başladı

EĞİTİM-öğretim yılının ilk gününde annesi ve kardeşi ile birlikte okuldan evine dönen 8’inci sınıf öğrencisi Gamze Gültepe, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kullandığı kamyonetin çarpması yüzünden ağır yaralandı. Aynı kazada annesi ve kız kardeşi de yaralanan Gamze’nin bir ayağının kesilme tehlikesi var.

Esenler Örfi Çetinkaya İlköğretim Okulu 8. Sınıf Öğrencisi Gamze Gültepe (13), eğitim öğretim yılının ilk gününde kendisini almaya gelen annesi Leyla Gültepe (36) ve aynı okulda okuduğu kız kardeşi 10 yaşındaki Gizem ile birlikte Oruç Reis Mahallesi, Tepe Caddesi’ndeki evinin yolunu tuttu. Cadde üzerine geldiklerinde aniden yola çıkan 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Mert A., 34 DF 0629 plakalı kamyonet ile Gamze, kardeşi ve annesine çarptı. Kazada, iki kardeş ve anne ağır yaralandı. Gamze ve Gizem Gültepe ile anne Leyla Gültepe yakınları tarafından hastaneye kaldırılırken paniğe kapılan ehliyetsiz sürücü Mert A. kamyoneti olay yerinde bırakarak kaçtı.

Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Gamze Gültekin’in sağlık durumunun ağır olduğu ve bir ayağının kesilme tehlikesi bulunduğu öğrenildi. Olayın duyan Mert A.’nın bazı yakınlarının, yaralılara kan vermek üzere hastaneye geldiği öğrenildi.

Olayın meydana geldiği Oruç Reis Mahalle Muhtarı Rıza Taş da kaza yapan araç ile tekstil atölyelerine günü birlik yemek taşındığını söyledi. Taş, “Kazadan önce başka bir kaza daha atlatmış. Herhalde orada bir panikleme oldu ki çok süratli şekilde sokaktan çıkıyor. Ters istikamete giriyor. Orada trafik levhaları da var. 16 yaşlarında bir çocuk olduğunu söylüyorlar” diye konuştu. Dede Şahin Deniz ise “Ben kahvedeydim. Sanki deprem oldu. Hemen dışarıya çıktım. Baktım benim çocuklar. Gamze’nin öldüğünü düşündüm. Yüzüne dokundum, ’Gamze’ dedim ama ses vermedi. Hemen bir arabayla hastaneye götürdüm. Kızım yolda sürekli kusuyordu. Gizem de sürekli inliyordu. Diğerlerinin durumu iyi ama Gamze’nin durumu pekiyi değil. Bir ayağının kesilme durumu var. O manzarayı görünce dizlerimin bağı çözüldü” dedi.

Kaza sonrası Mert A.’nın Esenler Polis Merkezi’ne teslim olduğu belirtildi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir