20 Temmuz 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Esnaf Kredi Kooperatifi esnafa Kredi vermeye başladı

Esenler Esnaf Kredi Kooperatifi esnafa Kredi vermeye başladı

Esenler Esnaf Kredi Kooperatifi  esnafa  Kredi  vermeye başladışükrü

Atışalanı- Esenler Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi   üyelerine düşük faizli kredi vermeye başladı.2008 yılın’ dan bu yana takipten dolayı  kapalı olan Kredi ve Kefalet   Kooperatifinin  tekrar açılması esnafı sevindirdi. Bu noktada Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası  ve Kredi  Kefalet Kooperatifi başkanı  Şükrü ŞAHİN  gazetemize yaptığı açıklamada.” Evet çok şükür esnafımızın beklediği esnaf   kredisini vermeye başladık. Malumunuz  bizim kooperatifimiz 2008 yılından buyana  takipten dolayı esnafımıza kredi veremiyordu. Takip demek  nedir derseniz? Bundan önce  esnafımıza verilen krediler geriye dönmediği için haklı olarak kooperatifimiz takibe uğramıştı. Bu durumda çok şükür takip oranımızı düşürerek tekrar esnafımıza kredi vermenin önünü açtık hayırlı olsun dedi .Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü. Esenler’ de faaliyet gösteren esnafımız krediye ihtiyaç duyduğu taktirde   60 aya kadar 0.5 faiz oranıyla   75.000 TL ye kadar verilen kredi imkanlarından yararlanmaları noktasından Bila bedel danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Buradaki  maksat ise ihtiyaç sahibi  esnafımızın kullandığı krediyi yerinde kullanmasına yardımcı olmak eğer bir kredi yerinde kullanılırsa geri ödemede sıkıntı yaşamaz .Ama kullanmış olduğu krediyi yerinde kullanmayan esnafımız  taksitlerini geri ödemede sıkıntı yaşaya bilir bizde esnafımıza kredi tahsis ederken bu hassasiyete önem veriyoruz” dedi. Tekrar ediyorum Esnaf Kredisi Kullanmak isteyen esnaflarımızın 0212 568 35 23 Telefonla irtibata geçmeleri halinde kendilerine yardımcı olunacağını belirterek ümit ediyorum ki kredi kullanan esnafımız kullandığı kredinin hayrını görür dedi. Esnafın kredi alma şartlarını’ da açıklayan Şahin bir esnaf bize kredi  için müracaat ettiği taktirde ilk önce kendisinde vergi levhası ve kimlik fotokopisi istiyoruz .Bu işin ilk başlangıcı şeklinde oluyor yalnız vergi levhasının en az bir yıllık olması gerekiyor. Daha sonra esnaf odası faaliyet belgesi, esnaf sicil belgesi, imza sirk üşü, verilebilecek ipotek  belgesinin fotokopisi ve bir esnaf kefil neden ipotek veya kefil derseniz.  Çünkü şartlar böyle diye ifade etti.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir