25 Eylül 2023 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler esnafı dövizini sattı. Ekonomiye kattı.

Esenler esnafı dövizini sattı. Ekonomiye kattı.

Esenler, finansal darbeye de geçit vermiyor

05 Aralık 2016 Pazartesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla elinde bulunan dövizleri miktara bakmadan bozan Esenler esnafı, finansal darbeye de geçit vermiyor.
Esenler esnafı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Döviz yerine Türk Lirası kullanın” çağrısına yeni bir kampanya ile destek verdi. Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından “Vatanını seviyorsan! Dövizini sat, ekonomiye kat” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında Esenler esnafı, ellerindeki dövizleri bozdurdu.
 
Esnaf, Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası önünde buluştu. Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, Cumhurbaşkanımızın ‘Dövizleri bozdurun’ çağrısından iki saat sonra Esenler’in her yerine astıkları pankartlarla bir kampanya başlattıklarını belirterek, “Bizi tanklarla korkutamayanlar, ekonomiyle de korkutamayacak. Ben sabah 120 ve şimdi de 370 Dolarımın tümünü bozdurdum. Sloganımızdaki gibi vatanını seven herkesi, dövizini satıp ekonomiye katmaya davet ediyoruz” dedi.
 
 
MİLLİ BİR SEFERBERLİK
 
15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birlikte Esenler’de bir kampanya başlatarak dolarları bozdurduklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler esnafı ve halkı varsa dövizlerini bozdurarak, milli ve yerli Türk Lirası’na geçmek için bir seferberliğe girdi. Bazen paranızla, bazen paranızı bozdurarak ülkenizin yanında yer alırsınız. Türkiye’nin üzerinde oynanmak istenen küresel para ve finans oyunlarını bertaraf etmemiz için Cumhurbaşkanımızın çağrısına cevap verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz de Esenler Esnaf Odamızın bu kampanyasını sonuna kadar destekliyoruz. Esenler, vatan nöbetine devam ediyor” diye konuştu.
 

GÖKSU TÜM EURO’LARI BOZDURDU 

15 Temmuz’da elindeki dolarları bozdurduğunu söyleyen Göksu, döviz bürosunda Euro da bozdurdu. Göksu, döviz bürosundan çıkışında, “Cebimde 110 Euro vardı, hepsini bozdurdum. 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla dolarlarımızı bozdurmuştuk. Esenler halkı da yastık altındaki ya da bankadaki dövizleri bozdurarak Türk Lirası’na veya altına tahvil ederek bu küresel finansal kuşatmayı bertaraf ediyoruz” dedi.

ESNAFTAN TAM DESTEK

Esenler’de bu sene ‘Yılın Ahisi’ seçilen Muhteşem Kebap Sarayı’nın sahibi Bilal Tekin de, Esenler’de döviz bozduranlara sürpriz hediyeler verildiğini hatırlatarak, “100 Dolar veya Euro’nun üstünde döviz bozduranlar, ücretsiz öğle yemeği yiyebiliyor. Türk ekonomisine katkı sağlayan ve samimi olan herkesi ağırlıyoruz” şeklinde konuştu.

Esnaf kontratlarını da Türk lirasıyla yapacak

İSTESOB Başkan Vekili Şengün de İstanbul’da 154 esnaf odasının ve birliğe bağlı 220 bin esnafın bulunduğunu kaydetti.

Aileleriyle 1,5-2 milyonluk bir kitleyi temsil ettiklerini aktaran Şengün, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm esnaf teşkilatımız mesajı aldı zaten. Fırıncısından pazarcısına, kuaföründen berberine, mobilyacısına tüm esnaf bu kampanyaya destek verecektir.” dedi.

DÖVİZ BOZDURAN HEDİYE KAZANIYOR

Esenler’de 100 Dolar veya Euro bozduranlar tıraş, 300 Dolar veya Euro bozduranlar ise öğle yemeği için herhangi bir ücret ödemeyecek. 400 Dolar veya Euro bozduran esnaf, kampanyaya destek veren giyim mağazalarından % 30 indirim kazanırken, 500 Dolar veya Euro bozduranlara da Metro Turizm’den istedikleri yere giderken kullanabilmeleri için bilet hediye edilecek. 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir