22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Esnafı Şükrü ŞAHİN ile devam dedi

Esenler Esnafı Şükrü ŞAHİN ile devam dedi

Esenler  Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası 16. cı olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.Gazetemizin imtiyaz sahibi Şükrü ŞAHİN Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar  Oda başkanlığına yeniden seçildi.
Esenler Ercan Prestij Düğün Salonunda saat 13’00 da  yapılan genel kurulun Divan Başkanlığı’ nı İSTESOB İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği  Başkanı Faik Yılmaz’ın yaptığı kongrede ,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri’ de   Mehmet Çankaya, Mahmut Gündoğdu, Ayşe Tanrıverdi ve Birgül Gül gözetiminde gerçekleşti. Kongreye esnafın ilgisi  oldukça büyük olurken katılımın yüksek olması da gözden kaçmadı.

Kongre açılışında şehitler ve hayatını kaybeden esnaf için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal marşı okundu. Çok sayıda esnafın katılımıyla gerçekleşen kongrede faaliyet ve denetim raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Kongrede ayrıca yeni yönetime birliğe ait ambulansın Anadolu’da bir hastaneye bağışlanması yetkisi ile birliğe ait binanın kentsel dönüşüm kapsamına alınması konusunda yetki verilmesi karara bağlandı. Yapılan seçim sonunda mevcut başkan Şükrü Şahin ve yeni yönetimi, bir dönem daha görev yapmak üzere yeniden seçildi.

Kongre sonunda bir teşekkür konuşması yapan Şükrü Şahin, esnafın düğünü olarak nitelendirdiği kongrede katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Şahin, KOSGEB şubesinin Esenler’de açılması çalışmasının yanı sıra küçük esnafın tek yürek olarak birleşerek büyük metro marketlere karşı bir olmanın çalışmasını yapacaklarını söyledi.

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kongresine Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Tarhan, MHP İlçe Başkanı Suat Yılmaz, ESDEF Başkanı Mustafa Kaplan, Küçükçekmece Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Yorulmaz, Bağcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gökhan Kocacık ve başkan vekili Fatih Keskinci, Güngören Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan vekili Nezir Kinin ve çok sayıda oda başkanları ve misafirler katıldı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu kongrede yaptığı selamlama konuşmasında esnafa ait özel bir projesini de ilk defa kamuoyuna açıklarken, tekstil atölyelerindeki çalışmaları belgelendirmek adına çalışma başlattıklarını, Çalışma Bakanlığı’nın atölye çalışanlarına 40 ay müddetle işletme payını bakanlığın karşılayacağını, bu proje için 8,5 milyon TL destek aldıklarını söyledi.

Başkan Göksü, tekstil atölyelerinin yurt dışı açılımlarından dolayı bakanlığın her proje için 400 bin dolar teşvik bedeli vereceğini, bu projeyi de bakanlığa kabul ettirdikleri müjdesini verdi. Esenler esnafının bel  kemiğinin de tekstil atölyeleri olduğunu dile getiren Göksu, Esenler’e yapılan yatırımlara ve geleceğe dair projelerini de anlattı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir