23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğün’den Basın Bülteni

Esenler İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğün’den Basın Bülteni

                                      

KAYIT ALTINA ALINMAYAN GIDA İŞLETMESİ    KALMAYACAK

 

        Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında,17 Aralık 2011 tarih ve 28145 sayılı resmi gazetede çıkan, “Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik‘‘ gereğince; bu tarihe kadar alınmış olan  Çalışma İzin Belgesi, Çalışma İzni ve Gıda Sicili Belgesi veya bu belgelere eşdeğer belge alarak faaliyet gösteren Onaya Tabi Gıda İşletmeleri, bu yönetmeliğin yayım tarihinden itibaren 31 Aralık 2012 tarihine kadar bu yönetmeliğe göre İl Müdürlüğümüzden Onay Belgesi almak  zorundadır. Yine kayıt kapsamındaki gıda işletmeleri, 31 Aralık 2013 tarihine kadar mevcut belgelerini,İlçe Müdürlüğümüzden bu yönetmelikteki kayıt belgesi ile değiştirmek zorundadır.

 Gıda işletmecileri, kayıt kapsamındaki işletmelerini, ilgili kurumdan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı aldıktan sonra en geç otuz gün içerisinde İşletme Kayıt işlemlerini yaptırmak üzere başvurmaları ve en geç üç ay içerisinde de kayıt işlemlerini tamamlamak zorundadırlar.

Esenler ilçemizdeki gıda işletmecilerinin, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması için, kendi işyeri ile ilgili kayıt ve onay işlemlerini bir an önce yaptırmak üzere, Fevzi Çakmak Mahallesi İstanbul Caddesi No:23 Kat:1 Esenler (Kaymakamlık Hizmet Binası) adresinde hizmet veren, İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze başvurmaları halinde detaylı bilgi alabileceklerdir.       

                        Esenler İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir