24 Nisan 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler kaymakamlığın’dan bir panel daha

Esenler kaymakamlığın’dan bir panel daha

Esenler kaymakamlığından bir panel daha

Esenler İlçe Kaymakamlığı`nca uygulanan “Kadının Adı da Kendi de Var Projesi” kapsamında 15.02.2013 günü saat 14.00`de Esenler Belediyesi Konferans Salonunda “Aile içi iletişim” konulu bir panel düzenlendi…kaymakam

 Esenler İlçe Kaymakamlığı’nca uygulanan “Kadının Adı da Kendi de Var Projesi” kapsamında 15.02.2013 günü saat 14.00’de Esenler Belediyesi Konferans Salonunda “Aile içi iletişim” konulu bir panel düzenlendi…
Panele başka bir programı olduğundan biraz geç katılan Esenler İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu başta olmak üzere; Daire Müdürleri ve Amirleri, CHP İlçe Başkanı Halil Özden, HYP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Erdoğan Aksu, ESDEF Başkanı Süleyman Kahveci, Kızılay Dernek Başkanı Lütfü Kahveci, Ortopedik Engelliler Başkanı Ayşe Özhan, Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Ali Şimşek, İşitme Engelliler Dernek Başkanı Remziye Ceylan, Diğer Siyasi Ve Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Muhtarlar, Yerel Gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Dr. Sevilay Bektaş, uygulanan projenin bir yıl sürecek bir proje olduğunu belirterek; Kadınının toplumdaki değeri ve önemine vurgu yaptı, amaçlarının farkındalık yaratmak, kadına yönelik engellemeleri ortadan kaldırmak olduğunu ve “Aile içi iletişim”in eğitim ve bilinçlenme ile gerçekleşeceğini ifade etti.

Daha sonra “Aile içi iletişim” konusunda geniş bir sunum yapan Psikolog Yasin Eksen iletişimi engelleyen yaklaşımları bir bir ortaya koyarak, etkili bir iletişimin; saygı duymak, doğal davranabilmek, empati kurmak, etkin dinlemek, neyi ne zaman nerede söyleyeceğini bilmek, basite indirgememek, akıcı bir dil ve göz kontağı kurmak ile başarılabileceğini anlattı.
Psikolog Yasin Eksen Devamla; Ailede Güven ortamının ve sorumluluk duygusunun önemine de vurgu yapan Eksen; kendini emniyette hissetme, ev içindeki tehlikeler, güvenin zedelenmesi ve şiddet davranışlarının öğrenilmesi konularına açıklık getirdi.
Sorumlu ebeveyn olunması durumunda, sorumlu çocuklar yetişeceğini, çocuğu sorumluluktan kurtarma girişimlerinin çocukları yönetilmeye ihtiyaç duyan bireyler olarak şekillendirmek olacağını katılımcılara aktardı.
halil başkan
Sağlıklı manevi yaşamın temellerini oluşturmak için de çocukları katı din kuralları ile yetiştirmenin onlarda yargılanma ve cezalandırılma korkusu yaratacağını ifade etti. Sağlıklı Manevi yaşamın iletişimi, saygısı, güveni tam birey olmaya katkısına dikkat çekti.

Sağlıklı bir “Aile içi iletişim”in doğru tartışmayı bilmekten geçtiğini söyleyen Psikolog Yasin Eksen bu konuda şu tavsiyelerde bulundu; sorunları biriktirmeyin, etiketlemeyin, saygılı olun, dinleyin, karşınızdakinin adına konuşmayın, empati kurun, ima etmeyin, eski defterleri açmayın, galip çıkmaya çalışmayın, karşılaştırma yapmayın…”

Sunumun ardından Esenler İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu etkinliğe geç katıldığı için özür dileyerek kapanış konuşmasını yaptı. Madenoğlu konuşmasında; iletişimin her alanda olduğunu ifade ederek aile içi iletişimin önemine vurgu yaptı.
Esenler İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu devamla; “ aile içi iletişim gerektiği gibi kurulamaz ise problemler çıkar. Ailede huzursuzluk başlar. Bu programlarımızı devam ettireceğiz. Burada güzel fikirler almaya devam edeceğiz. İleride okullarımıza da yayacağız. Maksat mevcut bilgilerimizi tazelemekten ibarettir. Bu projede emeği geçen herkese başta yazı işleri müdürümüz olmak üzere doktorumuza, psikoloğumuza siz değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum…”

Panel, Esenler İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun, Psikolog Yasin Eksen’e “Teşekkür Belgesi” vermesi ile son buldu

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir