12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Köşe Yazarları / ESENLER NEDEN YOK SAYILIYOR?

ESENLER NEDEN YOK SAYILIYOR?

ESENLER NEDEN YOK SAYILIYOR?

CUMHURİYETİMİZİN 89.yılının kutlamalarının geri kaldığı günlerde,hafızalarda soru işaretleri kaldı.Yasakların gölgesinde ama coşkuyla kutlanan CUMHURİYET BAYRAMI,yüzbinlerin sesi1.Meclisi ve ANITKABİRİ çınlattı.

Her şey tozpembe değildi elbette,Atatürk devrimlerini savunan ellerinde Türk bayrakları ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN fotoğrafları bulunan,halkımızın barikatlara ve biber gazına maruz kalması, kabul edilemez bir durum.Güvenlik mensupları ile karşı karşıya gelen vatansever vatandaşların aynı karede hazin bir fotoğrafta olması ,üzücü ve çok kırıcıydı.Bu insanlar elleri sözde Kürdistan bayrağı ve çocuk katili Öcalan fotoğrafları taşımıyordu.Ülkesine zarar vermiyordu,bölünmez bütünlüğü bozmuyordu,neden biber gazı neden barikat?

Bu arada  İktidarda cephesinde barikat krizi yaşanıyor,devlet iki başlımı değil mi tartışmaları aldı başını gidiyor.

Her şeye rağmen Halk barikatları aştı ATASI’NA kavuştu.Bu buluşma iktidar cephesinde fikir bölünmelerine neden oldu,barikatı kim kaldırttı tartışmaları başladı,barikatı CUMHURİYET SEVDALILARI VE ATATÜRK SEVERLERİN dimdik kararlı iradesi kaldırttı.

ANKARADA kutlamalar böyleyken,acaba İstanbul da neler oldu?

KADIKÖY VE BEŞİKTAŞ yoğun kalabalıklarla CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI.

PEKİ ya sonra?Sonrası yok her zaman ki gibi İstanbul’un üvey evlat muamelesi gören  ilçelerinde Cumhuriyet Severler yalnız kaldı,hatta bazı ilçelerde CHP yönetimleri bayram kutlamalarını sonuna kadar dahi beklemedi.

CHP GENEL BAŞKANI,GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI VE MİLLETVEKİLLERİNİN yan yana olması ve beraberce CUMHURİYET BAYRAMINI kutlaması güzel,ama unutulmasın ki,İstanbul sadece KADIKÖY BEŞİKTAŞ demek değildir.

Her bölgenin milletvekilleri kendi bölgelerinde CUMHURİYET BAYRAMINI kutlasa daha samimi ve güzel olurdu.

ESENLER ilçesinde CHP İlçe Yönetimi de bayram kutlaması yaptı,neden bir tane bile İl yöneticisi,Milletvekili PM üyesi veya Parti büyüğü yoktu.Heyecana coşkuya en ihtiyaç duyulan ilçeler neden yalnız kaldı?Esenler ilçesinin Genel Merkez veya il yöneticileri ile iletişim kopukluğu mu var?Sorularını akla getirdi.Politika ile uğraşanların,partililerin en önce samimi olması gerekir,vatandaş parti temsilcilerini yanında görmek istiyor , beraber kutlamak istiyor ,aksi taktirde seçim zamanında vatandaş siyasilerin yanında olmuyor sahici bulmuyor.

Yerel Seçimlerin yaklaştığı günlerde,300.000 seçmeni olan ESENLER unutulmamalı atlanmamalı, tam tersine daha özenle yaklaşılmalıdır,sadece Esenler değil,Bağcılar,Bayrampaşa,Fatih ,Zeytinburnu gibi..Yani hedef bütün İstanbul olmalıdır.Aksi taktirde yerel seçim sonuçlarına üzülmek çok geç olacak.Benden söylemesi.

Sevgi ,saygı ve kararlılıkla…

Bülent ÜTEBAY

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Taşınmaz Ticaret bilgi sistemi

Gayrimenkul ticareti ile uğraşan emlak sektörü ilgili Ticaret bakanlığı nın 5 Haziran 2018 tarihinde taşınmaz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir