1 Nisan 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler seninle guru duyuyor

Esenler seninle guru duyuyor

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin organizatörlüğünde Gazze’ye gitmek için İstanbul’dan hareket eden ve bazı belediye başkanlarından oluşan heyetten sadece Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu amacına ulaşabildi.  Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, Esenler, Zeytinburnu, Bağcılar, Beykoz, Ümraniye, Keçiören, Kocaeli ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden yetkililerin oluşan heyet Gazze’yi ziyaret etmek için İstanbul’dan Cuma günü hareket etti. Heyet uzun süre Refah Sınır Kapısı’nda bekletildi. Bu uzun bekleyişten sonra sadece Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Gazze’ye girebildi. Diğer belediye başkanları ise Elariş’e geri döndü.

GÖKSU: BİZ GAZZE İLE KARDEŞİZ
Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak iki liste halinde Gazze’ye girebilmek için izin talebinde bulunduklarını, ancak bu listelerden bir tanesine izin verilmediğini ifade eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ,”Biz buraya insani yardım anlamında neler yapabiliriz? Yerinde gözlemek ve görüş alışverişinde bulunmak için geldik. Şu an Gazze’de belediye başkanları ile birlikteyiz. Zaten Gazze ve Esenler kardeş şehir. Daha önce Gazze Belediye Başkanımız Esenler’e gelmişti. İnşallah diğer arkadaşlarımıza da izin verilir ve bu noktada Gazze için yapabileceklerini onlar da yerinde gözlemler. Eğer arkadaşlarımıza izin verilmez ise biz de bir gün sonra geri döneceğiz. Refah Sınır Kapısı’nda Gazze’ye geçmek isteyen Filistinliler de gördüm. Filistinlilerin geleceğe ait ümitleri ve mücadele dinamizmleri gözlerinden okunuyor” dedi. İzinlerin alınması noktasında Dışişleri Bakanlığı’nın da devreye girdiğini ifade eden Göksu, ilk izlenimler olarak Gazze’nin çok yardıma ihtiyacı olduğunu ifade etti.

 

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir