21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Tarım llçe müdürlüğün’den bilgilendirme toplantısı

Esenler Tarım llçe müdürlüğün’den bilgilendirme toplantısı

Esenler İlçe Tarım Müdürlüğü Basın Duyurusu

Esenler Kaymakamlığımız nezdinde, İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce, 12–16 Mart tarihleri arasında “esenler gıda işletmecilerinin bilgilendirilmesi“ programı düzenlenecektir. 12 Mart pazartesi günü saat 13.30 da esenler belediyesi toplantı salonunda saygı duruşu ve istiklal marşı, açılış konuşmaları ile başlayacak olan program, 16 mart cuma günü sona erecektir. Esenler belediyesi ile esenler esnaf ve sanatkârlar odasının da destek verdiği program ile ilçemizde faaliyet gösteren gıda işletmecilerinin bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.

Bilindiği üzere, 5996 sayılı “veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu“ 13.06.2010 tarih ve 27610 sayılı resmi gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu kanun kapsamında 17 Aralık 2011 tarih ve 28145 sayılı resmi gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, gıda işletmelerinin kayıt ve onay işlemlerine dair yönetmelik, gıda hijyeni yönetmeliği ve gıda ve yemin resmi kontrollerine dair yönetmelik ile 29 aralık 2011 tarih ve 28157 sayılı ( 3. mükerrer) resmi gazete’de yayınlanan Türk gıda kodeksi etiketleme yönetmeliği konularında,  gıda işletmecilerine yönelik yapılması gerekenlerle ilgili olarak bilgiler verilecektir.

Programın ilk günü saat 13.30 daki açılıştan sonra, fırıncılar ve pastane mamulleri üretim ve satış işletmecilerine, ikinci günü saat 14.00 de et ve et ürünleri satış işletmecileri ile süt ve süt ürünleri satış işletmecilerine, 3. 4. ve 5. günü yine saat 14.00 de başlamak suretiyle gıda satış işletmecileri ile toplu tüketim işletmecilerine bilgilendirme yapılacaktır.

ilçemiz gıda işletmecilerinin kendi faaliyetlerine uygun günlerdeki programa katılarak bilgi edinmesinde yarar görülmektedir.

Esenler İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü

irtibat tel: 430 92 37-35

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir