18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Tekstil Kentte Hareketlilik

Esenler Tekstil Kentte Hareketlilik

 Esenler’in dünyaya açılan yüzü Tekstil Kentte esnaflık yapan  esnafların  mevcut yönetimden memnun olmadıkları gerekçesiyle kazan kalktı  bu noktada bir platform oluşturan Kent esnafı  Esenlerin siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarını  ziyaret ettiler. 

Tekstil Kent Yönetimi Değişmeli!

Başını Nuri Karadumanın çektiği haeket Cumuhuriyet halk Partisi Esenler İlçe  örgütünü ziyaret ettiler.Ziyaret esnasında konuşan Platform sözcüsü Nuri Karaduman  “Tam 26 yıl  önce  Rahmetli Turgut Özal “döneminde temeli atılan tekstil kent, büyük umutlarla aş ve iş kapısı olarak kurulmuştu. Ancak bu gün görüyoruz’ki k  işyerlerinin  % 75 boş  ve atıl   şekilde beklemektedir işte  bir  umut bekleyen işyeri sahiplerini harekete geçtik diyen Karaduman . Bizler bu gidişattan rahatsız olan tekstilkent esnafları olarak  bir araya gelerek Tekstil Kenttin batmaması için  gerekli çalışmaları başlattık”dedi.CHP ziyaretinden sonra Tekstil Kent  Platform  üyeleri Esenler’de  ziyaret  halkasını genişlettiler Başta Esenler Kaymakamı olmak üzere, ilçe belediye başkanı, diğer siyasi partileri ve  STKları   ziyaret ederek yeni bir yönetim oluşturmak için destek isteydiler.  CHP Esenler ilçe başkanı  Halil Özden’e bilgi veren Karaduman mevcut Ttekstil Kent yönetimin’den memnun olmadıklarını dile getirerek şöyle konuştu ”  Evet 4 ay önce  50 iş yeri sahibi arkadaş bir araya geldik bu gün ise 1500 işyeri sahibinin desteğini aldık. Aramızda avukatlar mali müşavirler, mühendisler, tekstilciler ve yatırımcı iş adamları ile birlikte hareket ediyoruz. Buradaki iş istihdamı sağlayarak esenlerli gençlerimizi iş sahibi yapmaktır. Bu anlamda tüm esenlerlilerin bu yaptığımız oluşuma desteklerini istiyoruz.


Esenlerde faaliyet gösteren bu önemli iş merkezinin dışarıdan yönetilmesini doğru bulmuyoruz. Esenlerin kaderi bu olmamalı. Kendi içindeki iş adamları ile tekstil kentti yönetmeye talibiz. Bu nedenle Sayın başkanım sizinde bu oluşuma katkı sunmanızı bekliyoruz.”

CHP Esenler İlçe Başkanı Halil Özden  ise “ Şayet Tekstil Kentte dediğiniz gibi ise bu hantal yapıyı biran önce değiştirmeniz gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda üzerimize düşen görev ne ise yapmaya hazırız.”

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir