23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Radyo 2000 Türkiye’nin 2012 yılı en iyi radyosu seçildi

Radyo 2000 Türkiye’nin 2012 yılı en iyi radyosu seçildi

 579548_212754195534686_864910096_nRadyo 2000 Türkiye’nin 2012 yılı en iyi radyosu seçildi

Esenler halkı, verdiği oylarla alanlarındaki en başarılı isimleri ödüllendirdi. ”Esenler Türkiye’nin En’lerini Seçiyor 2012” oylaması sonucunda halkın oylarıyla belirlenen Türkiye’nin En’lerine ödülleri takdim edildi.
Bu noktada yıllardır yayın yapan ve Türkiyedeki tüm radyolar içinde  CMK ölçümlerinde ilk onda olan Radyo 2000 Türkiyenin en iyisi seçilen Radyo 2000’in ödülünü 2000 Şirketler Grunbu adına  icra kurulu başkan yardımcısı Selda ÇALCI aldı.Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlunun elinden alan ÇALCI ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada”evet ben bu gün bu ödülü bütün dinleyicilerim adına alıyorum.Bu yıl radyo 2000 adına aldığım ödüle gelecek yıl tv 2000’de eklenecektir.Bizi dinlemeye ve izlemeye devam edin”diyerek alkışlarla kürsüden indi.
Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, THY Genel Müdürü Temel Kotil ile çok sayıda davetli katıldı. “Esenler Türkiye’nin En’leri seçiyor” oylamasıyla ilgili vatandaşlarla yapılan röportajların yer aldığı kısa bir sinevizyon gösterimin ardından başlayan programda ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, edebiyattan spora, medyadan iş dünyasına kadar Türkiye’nin hafızasında iz bırakmış isimlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. İlçedeki 75 bin vatandaşın ilçenin değişik noktalarına kurulan sandıklar ve internet üzerinden tercihlerini ortaya koyduğunu söyleyen Göksu, ”Aslında bu oylama Türkiye’nin seçimidir. Çünkü ülkede sosyolojik olarak alan araştırmasını yurdumuzun 81 ilini temsilen Esenler’de gerçekleştirebilirsiniz. Esenler’de elde ettiğiniz veri hepsinin sonuçlarını yansıtabilecek durumdadır. İlçemizde en olarak seçilmiş olanların her biri aslında Türkiye’nin seçimidir” dedi.

“Burada ödül alan her bir konuğumuz çok önemli” diyen Göksu, “Esenler halkı sizi kendi hafızasına yazmış. Esenler halkı kendi hafızasına yazdığını da kolay kolay silmez” diye konuştu.
Törende konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da çeşitli dallarda başarıya ulaşmış kişi ve kuruluşlara ilçe halkı adına ödül vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Madenoğlu, “75 bine yakın insanımız Türkiye’nin enlerini seçti” diyerek, ödüle layık görülen isimleri tebrik etti.

MUTLU: İŞİNİ İYİ YAPAN İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR

Göksu’nun ardından konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, herhangi bir alanda en iyi olmanın kolay olmadığı belirterek, ”En olmak için öncelikle işinizi çok iyi yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda da bu millet sizi alıyor, gönlüne basıyor, sizi seviyor ve takdir ediyor” diye konuştu. Esenler halkının oylarıyla seçilen Türkiye’nin enlerini tebrik eden Vali Mutlu, ”Bugün, galiba 75 bin civarında ciddi bir oy oranıyla seçilmiş enlerimizi ödüllendirdik. Oy alanları tebrik ediyorum. Ülkenin enleriyle ben de gurur duyuyorum. Türkiye’nin her alanda işini iyi yapan insanlara çok ihtiyacı var. Biz de bunların sayılarının arttmasını istiyoruz.” diye konuştu.

EN İYİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Gecede, ”En İyi Drama Dizisi” seçilen Huzur Sokağı’nın oyuncuları ödülünü Vali Hüseyin Avni Mutlu’nun elinden aldı. Dizinin oyuncularından Kutsi, setlerde çalışırken büyük emek harcadıklarını belirterek, ”Bu ödüle layık olmak bizim için çok önemliydi” dedi. Oyuncu Selin Demiratar ise; izleyici oylamasıyla ödül almanın dizi ekibini çok mutlu ettiğini ifade etti.

‘En Sevilen Kadın Programı’ kategorisinde ödüle layık görülen, “Esra Erol’da Evlen Benimle” programının sunucusu Esra Erol da ödülünü Belediye Başkanı Göksu’nun elinden aldı. Geleneksel hale gelen Esenler Türkiye’nin En’lerini seçiyor oylamasının ilkinde de ödül aldığını hatırlatan Erol, “Bu yıl da ödül aldım. 1’incisinde de almıştım ama 2’ncisinde alamadım. Başkanım acaba 2’ncisinde sevilmeyecek ne yaptım?” diyerek salonda bulunanları kahkahaya boğdu.

YILIN EN İYİ ERKEK HABER SUNUCUSU ÖDÜLÜ BİRAND’A

Geçen ay hayatını kaybeden ünlü gazeteci Mehmet Ali Birand da, Yılın En İyi Erkek Haber Sunucusu ödülüne layık görüldü.

Gecede ”Uluslararası alanda en başarılı kurum” Türk Hava Yolları seçilirken; ‘2012 Özel Ödülü” Akit Gazetesi adına Mustafa Karahasanoğlu’na, “En iyi Özel Haber Yapan Gazete” ödülü ise Yeni Şafak Gazetesi adına Recep Yeter’e takdim edildi.

Gecede ödüle layık görülen diğer kişi ve kurumlar şöyle:

En beğenerek izlediğiniz Televizyon Kanalı: TRT
En iyi Haber Kanalı: Kanal 24
En İyi Ana Haber Programı: Samanyolu Ana Haber
En İyi Sabah Haber Programı: Fatih Portakal ile Çalar Saat-Fox TV
En İyi Erkek Haber Sunucusu: Mehmet Ali Birand- Kanal D
En İyi Kadın Haber Suncusu: Ece Üner-Habertürk
En İyi Radyo Kanalı: Radyo 2000
En iyi Radyo Programcısı: Erkan Koç- Radyo 7
En İyi Haber Portalı: www.haber7.com
En iyi Drama Dizisi: Huzur Sokağı-ATV
En İyi Komedi Dizisi: Seksenler- TRT 1
En Sevilen Kadın Programı: Esra Erol’da Evlen Benimle- ATV
En İyi Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster? – ATV
En İyi Spor Programı: Telegol-TV 8
En İyi Türk Filmi: Fetih 1453
En İyi Kadın Oyuncu: Meryem Uzerli
En İyi Erkek Oyuncu: Kenan İmirzalıoğlu
En Başarılı Edebiyatçı: İskender Pala
En Beğenerek Okunan Gazete: Zaman
En İyi Özel Haber Yapan Gazete: Yeni Şafak
En Başarılı Spor Adamı: Fatih Terim
En Başarılı Sporcu: Aslı Çakır Alptekin
En iyi Spor Yazarı: Ümit Aktan
En İyi Sivil Toplum Kuruluşu: İHH
En İyi Yardım Kuruluşu: Kimse Yok mu Derneği
Uluslar arası Anlamda En Başarılı Kurum: THY
En Başarılı Kamu Kurumu: Diyanet İşleri Başkanlığı
En Başarılı İş Adamı/İş Kadını: Güler Sabancı
2012 Özel Ödülü: Akit Gazetesi

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir