23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler’de çöpler yeraltına indi

Esenler’de çöpler yeraltına indi

Çöpler yeraltına indi

Esenler Belediyesi, ilçeyi daha temiz ve daha sağlıklı bir kent kimliğine büründürmek için çöp konteynerlerini yeraltına aldı. İlçedeki 60 ayrı noktaya, yeraltına girecek şekilde dizayn edilen modern yeni çöp konteynerleri yerleştirildi.


Esenler’de çöp konteynerlerinin yer altına alınması münasebetiyle Kemer Mahallesi’nde bir tören düzenlendi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı bir törenle yer altına alınan çöp konteynerleri, vatandaşların merak dolu bakışları arasında önceden belirlenen noktalara yerleştirildi. Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’de bir ilki daha hayata geçirdiklerini belirterek, “Bugün burada birisini yerleştirdiğimiz yer altı çöp konteynerlerinden Esenler’in 60 ayrı noktasına yerleştirdik. Bu konteynerler, sokaklardaki 300 eski konteynerlerin görevini görecek. Yani 60 konteynır, 300 konteynerlerin yükünü taşımış olacak” dedi. Esenler’de yaşayan insanların çöp konteynerlerini sokaklarda ve köşe başlarında görmek yerine yerin altına alınan daha hijyen ve daha modern dizayn edilmiş farklı bir estetikteki çöp konteynerlerini göreceğini söyleyen Göksu, “Esenler’de çöp konteynerlerini daha mekansal bütünlüğü sağlanmış, bir şehir estetiği içinde göreceksiniz” dedi.

Medeniyetimizin gereği

Esenler’de elektrik hatlarının yer altına alınması ile ilgili alt yapı çalışmaları bittikten sonra ilçenin her noktasına modern çöp konteynerlerinden yerleştireceklerini söyleyen Göksu, sokak girişlerindeki pis görüntüyü telafi edecek bir sistemi kurmak zorunda olduklarını ifade etti.

“Sağlık her şeyden önce gelir” diyen Göksu, “Biz dünyaya temizlik kültürünü öğretmiş bir medeniyetin çocukları olarak her şeyin temiz ve düzenli olması bizim açımızdan çok önemli. Biz bu çöp konteynerleri ile beraber Esenler’de yeni bir ilki daha imza atmış oluyoruz. Esenler için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Okulun temeli atılacak

Konuşması esnasında Kemer Mahallesi sakinlerine yeni müjdeler de veren Göksu, dört gözle beklenen Kemer İlköğretim Okulu’nun 15-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında temelini atacaklarını söyledi. Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak’ı işaret ederek, Kemer Mahallesi’nin artık bir milletvekili olduğunu söyleyen Göksu, “Bundan sonra başınız sıkıştığı zaman sayın milletvekilimizin yanına gidebilirsiniz” dedi.

Esenler’i birlikte büyüteceğiz

Kemer Mahallesi’nde Türkiye’de eşi benzeri olmayan yeni bir projeye daha imza atacaklarını vurgulayan Göksu, İstanbul’un 2012 Spor Başkenti olması münasebetiyle alınacak bütçe ile Kemer Stadyumu’nu yıkıp yerine dev bir spor kompleksi inşa edeceklerini söyledi. Göksu konuşmasını, “Bundan sonra Esenler’de her gün değişen yeni bir şey göreceksiniz. Sizler Esenler’de yaşamaktan gurur duyacaksınız. Esenler’in gelişimini ve değişimini artık herkes fark ediyor. İnşallah Esenler’i Esenlerlilerle birlikte büyüteceğiz” şeklinde tamamladı.

Bak: Esenler güzel şeyler hak ediyor

Göksu’nun ardından kürsüye gelen Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak ise; “Esenler çok güzel şeyler hak ediyor. Biz de 2 yıldır Esenler’i takip ediyoruz. Esenler Belediye Başkanımız ile birlikte Esenler’e hizmet edeceğiz. Bize verilen ödevleri de en iyi şekilde yapacağız” dedi. 12 Haziran 2011 seçimlerini de hatırlatan Bak, Esenler’in İstanbul’da en önemli ilçelerden biri olduğunu gösterdiğini söyleyerek, “Esenler, sayın Başbakanımıza buradan ustalık belgesini verdi” dedi.

Konuşmaların ardından Esenler Belediye Başkanı Göksu, milletvekili Bak ve beraberindeki protokol ile birlikte ilk çöp konteynerlerinin yer altına alınması münasebetiyle açılış kurdelesini kestikten sonra çöp konteynerini yer altına alınışını yerinde inceledi.

Konteynerlerin yer altına alınması ne kazandıracak?

– Çöplerin birikerek etrafa taşması engelleyecek.

– Konteynerlara müdahale sefer sayısı azalacak.

– Trafik rahatlayacak.

– İşletme maliyeti düşecek.

– Etrafa uyum sağlayacak.

– Çevreye zarar vermeyecek.

– Daha güvenli.

– Çevreye pis koku ve bakteri yamayacak.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir