23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / ESİNDER Başkanı Özkan Ercan Göksuya biz sizinleyiz”dedi

ESİNDER Başkanı Özkan Ercan Göksuya biz sizinleyiz”dedi

 Deprem inşaatçıları hareketlendirdi

Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği (ESİNDER) Başkanı Özkan Ercan ve Yönetim Kurulu üyeleri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Müteahhitlere konuşan Göksu, “Esenler’in kentsel dönüşümü için gerekli hazırlıkları yapın. Siz atağa geçemezseniz, devlet gerekeni yapacak” dedi.Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği (ESİNDER) adı altında örgütlenen ve geçtiğimiz Temmuz ayında dernek merkezlerini açan Esenlerli müteahhitler, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Özkan Ercan, Esenler’in kentsel dönüşümü için Esenlerli müteahhitler olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını, bu konuda kendilerinin bazı çalışmaları olduğunun altını çizerek, “Van depremi ile birlikte gördük ki, kentsel dönüşümler ülkemiz için çok önemli. İstanbul için çok önemli, Esenler için çok önemli. Biz de Esenler müteahhitleri olarak bu anlamda, belediyemizin rehberliğinde üzerimize düşeni yapmak istiyoruz” dedi.

Gece uykularım kaçıyor

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, Esenler’de yürütülen kentsel yenileme çalışmaları hakkında müteahhitlere özet bilgi verdi. Esenler’de zeminin iyi olmasına rağmen yapı stoğunun kötü olduğuna işaret eden Göksu, “Van’daki depremden sonra gece uykularım kaçıyor. Van’da deprem oldu, Türkiye’nin her bir tarafından oraya koştuk. Ancak İstanbul’da böyle bir depremi düşünemiyorum. İstanbul’da böyle bir deprem olursa bizim yardımımıza kim koşabilir?” dedi.

Canın bedeli olmaz Esenler’de kentsel yenilemenin çok acil şekilde tamamlanması gerektiğini söyleyen Başkan Göksu, “Bu konuda da sizlere büyük görev düşüyor. Sizlerin önünü açmak için belediye olarak bize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Canın bedeli olmaz. İnsanın canı para ile ölçülmez. Bu kentsel yenileme, neye mal olursa olsun yapmamız gerekiyor. Sizden şu anda beklediğim, Esenler’de 5 bin metrekareden az olmamak kaydıyla inşaat alanları belirlemeniz. Alanları toplayıp gelin ve, (Bizi şöyle bir imar kurtarır) deyin. Biz de değerlendirmemizden sonra gerekli düzenlemeyi yapalım” şeklinde konuştu.

 Geç kalırsanız devlet girecek

Esenler’in mutlaka dönüştürüleceğini belirten Göksu, “Ben istiyorum ki, bu dönüşümden ekonomik bir kazanç olacaksa bunu Esenlerli kazansın. Ancak, siz aktif olmaz ve geç kalırsanız buradaki dönüşümü devlet yapar. Şu anda birçok kurum ve kuruluşun bize teklifleri var. Bu sebeple bir an önce organize olun. Hatta sadece müteahhitler değil, sermaye sahibi herkesle bir birliktelik kurun” diye konuştu.

ESİNDER: Biz sizinleyizESİNDER Başkanı Özkan Ercan olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri, bu konuda belediye ile hemfikir olduklarını, Esenler’in kentsel dönüşümü konusunda belediye ile hareket etmek istediklerini belirterek, günün değişen ve gelişen inşaat teknolojisi anlayışını Esenler’de uygulamak istediklerini belirttiler. “Esenler’in değişen vizyonuna katkı sunmak istiyoruz. Esenler’e katma değer katacak konutlar üretmek istiyoruz” diyen müteahhitler bu konuda belediyenin rehberliğinde projeler üreteceklerini kaydettiler.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir