5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esnaf Odası Mehter Takımı Görücüye çıktı

Esnaf Odası Mehter Takımı Görücüye çıktı

Esnaf Odası Mehter Takımı Görücüye çıktı

11885213_10207301744955488_8213480037769585968_n

Esenler’de mahalle  esnafının   bir ilki gerçekleştirerek oluşturduğu Mehter takımı  ulusal ve görsel basın huzurunda görücüye çıktı.
Son zamanlarda   ülkemizde yaşatılmak istenen kardeşlik bağının ve ayrımcılık olgusunun  yerleştirilmeye çalışıldığı  şu günlerde  Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, oluşan  olumsuz havayı dağıtmak  amacıyla bir çalışma  çok süpriz bir çalışma  başlattı.
Esenler de faaliyet gösteren mahalle  esnafından oluşan 35  kişilik ekiple birlikte çalışmalara başlanılan MEHTER  takımı kuruldu. Mehter Takımı, 20-28 Mayıs tarihleri arası  ahilik haftası’nda yapacağı  etkinlik  için ilk kostümlü provasını  Esenler  dörtyol meydanı’nda gerçekleştirdi.
Kısa   sürede büyük ilerleme kaydettiği görülen mehter takımına ulusal ve yerel basın büyük ilgi gösterdi. Mehter  takımında her meslekten esnafların yer alması dikketlerden kaçmazken bu ekipte yer alamayanlarda Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahine  kendilerininde bu ekipte yer almak istediklerini ifade ettiler.  AHİLİK HAFTASI 20-28  MAYIS’TA   
Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, Yaptığı basın açıklamasında ahilik haftası etkinliklerinin mayıs ayında yapılacağını belirtti. Geçen  yıllardada yine  Esenler dörtyol meydanına kurulan    kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin icrası noktasında oluşan Ahi çarşısından sonra oluşan MEHTER ekibibin kendinden oldukça söz ettireceği bekleniyor.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir